<p>ხვალ, გამთენიისას, საქართველოს 7-კაცა გერმანიაში, მიუნხენში მიემგზავრება, სადაც 2024 წლის მსოფლიო რაგბის ჩელენჯერის მესამე, დასკვნით ეტაპზე ითამაშებს.</p><p>შეხვედრები 18-19 მაისს გაიმართება. საქართველო "ა" ჯგუფში მოხვდა, სადაც მისი მეტოქეები მასპინძელი გერმანია, სერიის ლიდერი ურუგვაი და პაპუა ახალი გვინეა იქნებიან. "ბ" ჯგუფში ჰონკონგი, უგანდა, ტონგა და მექსიკა ითამაშებენ, "გ" ჯგუფში კი - კენია, ჩილე, პორტუგალია და იაპონია.</p><p>5-დღიანი დასკვნითი შეკრების შემდეგ, მწვრთნელებმა – ბესიკ ხამაშურიძემ და გია ლაბაძემ 12 მოთამაშე დაასახელეს. ტრავმის შემდეგ გუნდს უბრუნდება ლევან ნარიმანიძე. მონტევიდეოში არ უთამაშიათ და მიუნხენში მიდიან ლუკა ალიბეგაშვილი და იოსებ გუშარაშვილი.</p><p>გერმანიიდან გუნდი ესპანეთში, ბენიდორმში გადაინაცვლებს, სადაც 20-იდან 27 მაისამდე გაჩერდება და მოსამზადებელ ტურნირს ითამაშებს, სადაც სხვადასხვა ქვეყნის განვითარებადი ნაკრებები და კლუბები მიიღებენ მონაწილეობას.</p><p>ივნისში 7-კაცას რაგბი ევროპის ჩემპიონატი ელის. პირველ ეტაპს 7-9 ივნისს ხორვატია, მაკარსკა უმასპინძლებს, ხოლო მეორე ეტაპი 28-30 ივნისს გერმანიაში, ჰამბურგში გაიმართება.</p><p>7-კაცას შემადგენლობა მსოფლიო რაგბის ჩელენჯერის მესამე (მიუნხენი, გერმანია) ეტაპზე</p><p>გიორგი ჭუაძე, სერგი ჩხაიძე, დავით იმნაძე, თემურ ჭიჭინაძე, საბა არჩვაძე, გაგა ქევხიშვილი, ირაკლი სიმსივე, რომან მახათაძე, ლევან ნარიმანიძე, ლუკა ალიბეგაშვილი, იოსებ გუშარაშვილი, გიორგი ჯობავა.</p><p><p><p>მწვრთნელები: ბესიკ ხამაშურიძე, გია ლაბაძე</p></p></p><p><p><p><strong>Rugby.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>