<p>საქართველოს ნაკრების ფორვარდი გიორგი ქვილითაია კარიერას კვიპროსულ "არისში" განაგრძობს. ამის შესახებ კლუბის ოფიციალური გვერდი იტყობინება.</p><p>30 წლის თავდამსხმელს "აპოელთან" კონტრაქტი ამოეწურა, თავისუფალი აგენტის სტატუსი ჰქონდა და ახალ კლუბთან ხელი 3-წლიან ხელშეკრულებას მოაწერა.</p><p>"არისი" გასულ სეზონში კვიპროსის ჩემპიონატში მე-4 ადგილზე გავიდა და ევროტურნირების მიღმა დარჩა.</p><p>"ანორთოსისისა" და "აპოელის" შემდეგ ეს ქვილითაიასთვის კვიპროსში მესამე გუნდია.<br></p>
ლიმასოლ ყველაზე მაგარი ქალაქია კვიპროსზე და ზოგადად 20 წლის უკან ვცხოვრობდი და აღმოსავლეთ ევროპის ქვეყნებზე მაღალი დონეა ცხოვრების მხრივ
გიორგი ქვილითაია, 31 წლისა, ოქტომბერში ხდება და პერსპექტივაზე კი არა,დღეს უკეთეს ხელფასზე ფიქრობს.გაორმაგებული ხელფასი,მისთვის უმნიშვნელო მატება ნამდვილად არ იქნება.მაგ ასაკში,მასზე გაცილებით დიდი ფეხბურთელებიც,უკეთესი შემოსავლის ძებნას ამჯობინებენ,მხოლოდ სპორტულ ინტერესს.მას ოჯახი ჰყავს და ვინც მას,ამის გამო დასცინის,საკუთარ გულში და ოჯახში ჩაიხედოს.ცოლშვილიანი კაცი,ოჯახზე ფიქრობთ თუ მხოლოდ სპორტულ ინტერესზე?ფეხბურთელის კარიერა ხანმოკლეა და ოჯახის ეკონომიური საფუძველი თუ ახლა არ გააუმჯობესა,მერე შესაძლოა აღარც ჰქონდეს,ამისი საშუალება.