<p>კრისტალბეთ ეროვნულ ლიგაში მეშვიდე ტურის სამი მატჩი გაიმართა. თბილისურ დერბიში "იბერია 1999"-მა "დინამოს" მოუგო და წაუგებლად ლიდერობს; გორის "დილამ" სტუმრად აჯობა წყალტუბოს "სამგურალს", ხოლო ფოთში "კოლხეთი1913"-მა ქუთაისის "ტორპედოსთან" ფრედ ითამაშა.</p> <p>კოლხეთი 1913 2:2 ტორპედო</p> <p>ფოთელები ორჯერ იგებდნენ, საბოლოოდ კი მატჩი ფრედ დასრულდა. გუნდებს 5-5 ქულა გაუხდათ და ისევ ცხრილის ქვედა ნაწილში არიან. ეს "ტორპედოსთვის" ზედიზედ მეექვსე მოუგებელი თამაშია.</p> <p>მე-14 წუთზე მასპინძელთა კარგ კომბინაციას მოჰყვა კირილ კლიმოვის ბოლო პასი და გიორგი აბუაშვილმა ტექნიკური დარტყმა მიაყოლა - 1:0. რამდენიმე წუთში მერაბ გიგაურის ჩაწოდებულ კუთხურს მოჰყვა ნორვეგიელი ბიორნ იონსენის გამათანაბრებელი გოლი.</p> <p>მეორე ტაიმი ახალი დაწყებული იყო, როცა ისევ კლიმოვმა გააკეთა საგოლე პასი და თორნიკე შეყილაძემ ახლოდან გაიტანა.</p> <p>ქუთაისელებმა ისევ კუთხურის მერე გაათანაბრეს. ამჯერად გიორგი კოხრეიძემ თავურით - 2:2.</p> <p> </p> <p><strong>სამგურალი 0:1 დილა</strong></p> <p>გორელები კარგ ფორმაში არიან: ბოლო 5 მატჩში 13 ქულა აიღეს. აი "სამგურალს" კი პირიქით, ქულების მოპოვება უჭირს: ბოლო 4 შეხვედრაში არ გაუმარჯვია.</p> <p> </p> <p>ერთადერთი გოლი 52-ე წუთზე იბრაჰიმა დრამემ გაიტანა. მეტოქის საჯარიმოში არეულობისას გაერკვა და ძლიერი დარტყმით ცხრიანში გაგზავნა ბურთი. ეს დრამეს მეორე გოლია სეზონში. პირველი ქუთაისის "ტორპედოსთან" მიითვალა.</p> <p> </p> <p>ისე, კრისტალბეთ ეროვნული ლიგის შარშანდელ სეზონში "სამგურალი"-"დილა" წყალტუბოში ორივეჯერ 0:1 დასრულდა. და აი ზედიზედ მესამედ ეს ანგარიში დაფიქსირდა.</p> <p> </p> <p><strong>დინამო თბ 1:2 იბერია 1999</strong></p> <p> </p> <p>მოქმედმა ჩემპიონმა "იბერია 1999"-მ მორიგი მატჩი მოიგო. ამჯერად "დინამო თბილისს" აჯობა "დინამო არენაზე".</p> <p> </p> <p>პირველი ტაიმის რვაწუთიან მონაკვეთში იური ტაბატაძემ ორი ლამაზი გოლი გაიტანა. ჯერ ირაკლი სიხარულიძის პასის მერე დაარტყა ცხრიანში, ხოლო შემდეგ ნიკოლოზ დადიანისგან მიიღო ბურთი, მარჯვნიდან შევარდა საჯარიმოში და შორეულ კუთხეში ჩაახვია - 0:2. იურის ამ სეზონში 4 გოლი მოუგროვდა.</p> <p> </p> <p>დინამოელებმა 86-ე წუთზე შეამცურეს სხვაობა, კერძოდ, ვახტანგ სალიას გარღვევასა და პასს მოჰყვა თეიმურაზ ოდიკაძის ზუსტი დარტყმა. საბოლოოდ, 1:2.</p> <p> </p> <p><strong> </strong></p>