<p>მონტენეგროს დედაქალაქ პოდგორიცაში 23-26 აპრილს ძიუდოში 2025 წლის ევროპის ჩემპიონატი გაიმართება. აღნიშნულ ტურნირს ორგზის ოლიმპიური ჩემპიონი, ლაშა ბექაური ჩაეხსნა.</p> <p> </p> <p>ძიუდოს საერთაშორისო ფედერაციის ვებ-გვერდიდან ვიგებთ, რომ ბექაურის ნაცვლად, 90 კგ წონით კატეგორიაში გიორგი ჯაბნიაშვილი იასპარეზებს.</p> <p> </p> <p>ლაშა ბექაურს პარიზის ოლიმპიური თამაშების შემდეგ არცერთ ტურნირზე მონაწილეობა არ მიუღია. შეგახსენებთ, რომ ქართველი ძიუდოისტი მარტში თბილისში გამართული გრანდ სლემის წინასწარ სიაშიც იყო, თუმცა ტურნირს მოგვიანებით ჩაეხსნა.</p>
ევროსაბანძეთს
სადაც 80% დაწერე ბარემ 100% დაგეწერა?! შენს ჭკუაზე დადგა საქართველოს მტერი და დამაწყევარი!
ცოდვებმა და ფულის სიხარბებ იცის ! მომინდომა პოლიტიკოსობა, საქართველოს მოსახლეობის 80% ეზიზღება,არადა როგორ ვბალეშიკობდი ოლომპიადაზე. ხთფუი
მიზეზი არავინ არ ვიცით... იქნებ მცირე ტრამვა აქვს და ნსოფლიოსთვის ემზადება???
S.m
ძალოან სწორია რატო უნდა მიცეს მასთან ჭიდაობის გამოცდილება მოწინააღმდეგეებს გავა და მოიგებს, ეგრე აკეთებენ იაპონელები კიდევ კარგი რომ ისწავლეს მეორე მესა ნომრები აკეთებენ ლიცენზიას ოლიმპიადას პირველი ნომერი ჭიდაობს
ჯორჯო ბიძია
რა ხდება მამაო??? აღარ გვინდა ჭიდაობა??? თუ საპარლამენტო კომისიაში გავდივართ სტაჟირებას???
ქართველი.
ჩვენს, საამაყო ლაშას ვულოცავთ აღდგომას! ლაშაზე როგორ შეიძლება სთქვა, რომ "ზარმაცია? გაგიჟდები კაცი რა? საიდან ამდენი ღვარძლი წარმატებული სპორცმენების მიმართ? ნეტა ყველა ბექაურის ნაირი საქართველოზე შეყვარებული იყოს და საქართველოსაც ეშველებოდა და ქართველ ერსაც! ზუსტად ზარმაცები აკრიტიკებენ წარმატებულ ადამიანებს!
ეს ვიცეპრეზიდენტი გახდება კაკ მინიმუმ))))