ძირეული ცვლილებები დაიწყეს, მაგრამ რატომღაც ქვემოდან...)))
რას ერჩიან ხიზანიშვილს ეს უბედურები რა კომენტარებია სად ცხოვრობთ თქვენ უბედურებო ლაზარე გრიგორიადისის არავინ დანიშნავს ტყუილად გიხარიათ კვეკვესკირი იქნება მის ადგილზე ან კაშია
სანიოლ ჯიკიჩიანი
სამწვრთნელო შტაბის ხერხემალი, ადამიანი ლეგენდა, მოწინააღმდეგეების რისხვა, ტყავის ბურთის ჯადოქარი, ფაქტიურად შეუცვლელი პიროვნება. როგორ უყვარდა ვილის, სულ ერთად იყვნენ მინდორზე. აი, სურათზეც კარგად ჩანს, როგორ ფილოსოფიურად უხსნის სანიოლს მორიგ კომბინაციას, რომელსაც ჩვენი ნაკრები რა თქმა უნდა ვერ შეასრულებს. ნამდვილად დიდი დანაკლისია ჩვენი ნაკრებისთვის. ან რატომ წავიდა? იქნებ სციოდა, იქნებ სწყუროდა, ან სულაც შიოდა? იკითხა ვინმემ? სადაა მოყვასის სიყვარული, ერთმანეთის გატანა, ქართველო ხელი ხმალს იკარ? დავიჯერო, აღარც ქართულ-ჯიგრული პონტი მუშაობს? 5 წელი მუხლჩაუხრელად იშრომა, დღე და ღამეს მინდორზე ათენებდა და აღამებდა, პარტიულ სხდომებსაც კი არ ტოვებდა, სულ ერთხელ იყო შვებულებაში რაღაც უკაცრიელ ეგზოტიკურ კუნძულზე და ასე დაუფასეთ?ვუთანაგრძობ ზურაბს, დარწმუნებული ვარ მალე ლივერპული წაიყვანს სლოტის შემცვვლელად. ჰკა ზურიკო, არ გაჩერდე!
მე რომ მკითხოს კაცმა. ამ სანიოლის მაგივრად ხიზანიშვილი დაეყენებინათ კარგი იქნებოდა. ასეა საერთოდ. როცა მწვრტნელს შედეგი არ აქვს, ხსნიან და მის ადგილას თანაშემწეს სვამენ , დროებით მაინც. თურქეთთან და ბულგარეთთან გაფარჩაკებას ხიზანიშვილიც მოახერხებდა როგორმე :)
ქაიხოსრო მაროშკინა
ერთი ათასად!!!