<p>საქართველოს ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა ვილი სანიოლმა RMC-ის გადაცემა La Boîte à Souvenirs-ში საუბრისას 2006 წლის მსოფლიო ჩემპიონატის ფინალში მომხდარი ინციდენტი გაიხსენა. </p> <p> </p> <p>მან თქვა, რომ ზინედინ ზიდანის საქციელი ძალიან ეწყინა, რომელმაც მარკო მატერაცის თავი ჩაარტყა და ამის გამო მოედნიდან გააძევეს.</p> <p> </p> <p>"ბევრი სხვა ადამიანის მსგავსად, მომხდარის გამო მეც ძალიან გულნატკენი ვიყავი. ეს ყველამ ასე თუ ისე გამოვხატეთ, მაგრამ ჩემი ტემპერამენტიდან გამომდინარე, ვარჩიე ეს ყოველივე ჩემთვის შემენახა, მაგრამ ეს არ ნიშნავს, რომ გარკვეული წყენა არ მქონდა. ამ ყოველივემ პირში უსიამოვნო გემო დამიტოვა. </p> <p> </p> <p>2008 წელი იყო და ზიდანთან მომხდარი ინციდენტის შემდეგ 2 წელი ნასაუბრები არ მქონდა. საქორწინო სამზადისში ვიყავი. ჩემმა ცოლმა მითხრა, რომ ზიდანისთვის უნდა დამმერეკა და შემეკითხა, სურდა თუ არა მოსვლა, რადგან მომხდარი ამბავი უბრალოდ ფეხბურთი იყო და თუნდაც დამსხვრეული ოცნება, რომელიც აღარ არსებობდა. </p> <p> </p> <p>ზიდანს შეტყობინება გავუგზავნე და დამთანხმდა. სასიამოვნო იყო, რომ ქორწილში მეგობარი გვერდით მყავდა", - იხსენებს სანიოლი. </p>
გურგენი ერთერთი ქართველი მეფის სახელიცაა და თქვენი საღადაო არაა თქვე საცოდავებო!
კოტე, პირველ რიგში გეტყვი რომ თავში პრობლემა შენ გაქვს, შეიძლება არა მარტო თავში, ზოგადად შიგნით, არ მიცნობ არ გიცნობ და შეურაცყოფაზე გადმოდიხარ, ბრბო და ჯიგარ ნაძაღლარი თუ არ ხარ და მართლა ლიბერალ -პედერალი, ვის და რას იცავ, აქ ჯაღმაიძის არც ქონებაზეა საუბარი და არც მის წარსულზე, და ეკლესია სწორედ იმისაა, რომ შემცდარი გამოასწოროს და არა შენნაირი რეგვენმა განსაჯოს
,ზიდანის საქციელი ვისაც გაუტყდა და,მატერაცის, მსაჯების და ფიფასი მოიწონა, ის არის სწორედ უპრინციპო და უჯიგრო ბრბო. სწორედ ასეთია კაცობრიობის უმეტესობა
რა რეაქცია ქონდა ამ ბრბოს ჯაღმაიძის გვარის დამახინჯებაზე ნახე რა. რა ლიბერალობა თქვე რეგვენებო, ვინაა ჯაღმაიძე ერთი მაგის აგარაკის სიუჟეტი ნახეთ და გაიგებთ, ხულიგანი და ამორალური კაცი ყველანაირად. თავში გაქვთ პრობლემა მასეთები, რომ მღვდლები გგონიათ. იძახეთ ახლა ლიბერალი, ნეტა მაგ სიტყვის მნიშვნელოაბა თუ მაინც იცით
ანდრანიკ აჰპერ!ნაცს ჰგავხარ,პაპაშენი გურგენა გადაბრუნდა საფლავში შენი შამყურე.