<p>საქართველოს 20-წლამდელთა ნაკრები მსოფლიო რაგბის ახალგაზრდულიჩემპიონატის ორგზის გამარჯვებულ, მოქმედ ჩემპიონ სამხრეთ აფრიკასთან თებერვლის მიწურულს ორ ტესტ-მატჩს გამართავს.</p> <p> </p> <p>თავდაპირველი ინფორმაციით ორივე შეხვედრა თბილისში, „ლელო არენაზე“ უნდა გამართულიყო, თუმცა დიდი 10-ის განახლების ერთი კვირით გადაწევის შემდეგ, ცვლილებები განხორციელდა.</p> <p> </p> <p>22 თებერვალს, მთავარი მწვრთნელის პოსტზე ვიტო კოლელიშვილის სადებიუტო თამაშში, საქართველოს 20-წლამდელთა ნაკრები სამხრეთ აფრიკელ თანატოლებს რუსთავში, „ხარები არენაზე“ დაუხვდება, ხოლო 27 თებერვალს თბილისში, „ლელო არენაზე“ შეერკინება. ორივე თამაში 15 საათზე დაიწყება.</p> <p> </p> <p>შეგახსენებთ, სამხრეთ აფრიკის 20-წლამდელთა ნაკრები საქართველოს შარშან თებერვალშიც სტუმრობდა და მაშინ მეტოქემ სერიის ორივე შეხვედრა მოიგო - 38:29 და 27:12.</p> <p> </p> <p>გუნდები 2026 წლის მსოფლიო რაგბის ახალგაზრდული ჩემპიონატისთვის ემზადებიან, რომელსაც საქართველო, თბილისი და ქუთაისი 27 ივნისიდან 18 ივლისის ჩათვლით უმასპინძლებს.</p> <p> </p> <p><strong>Rugby.ge</strong></p>