<p>რუსეთის საფეხბურთო კავშირის სააპელაციო კომიტეტმა მოსკოვის "დინამოს" საჩივარი განიხილა</p><p><br> რუსეთის საფეხბურთო კავშირის სააპელაციო კომიტეტმა მოსკოვის "დინამოს" საჩივარი განიხილა და გუნდის თავდამსხმელის, ალექსანდრ კოკორინის დისკვალიფიკაცია 7 მატჩიდან 4-მდე დაიყვანა.</p><p>შეგახსენებთ, რომ ვლადიკავკაზის "ალანიასთან" შეხვედრის დროს კოკორინმა ჯერ მეტოქე ფეხბურთელი მოჩეხა, შემდეგ კი გიორგი ჭანტურიას სახეში ხელი გაარტყა. პასუხად ქართველი ფეხბურთელისგანაც მიიღო თავში დარტყმა.</p><p>აღსანიშნავია, რომ ყველაზე მკაცრად "ალანიას" ქართველი ფორვარდი დაისაჯა, რომელსაც 8-მატჩიანი დისკვალიფიკაცია მისცეს.</p><p><span style="color: #ff0000;"><strong>ასევე იხილეთ:</strong></span></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/legionerebi/50546-la-gazzetta-dello-sport-giorgi-tcanturia-qromasq-da-qparmasq-samizneshi.html" target="_blank"> La Gazzetta dello Sport: გიორგი ჭანტურია "რომას" და "პარმას" სამიზნეში</a></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/legionerebi/50078-giorgi-tcanturia-qarthvelebi-sheurackhyofas-kacurad-vpasukhobth.html" target="_blank">გიორგი ჭანტურია: ქართველები შეურაცხყოფას კაცურად ვპასუხობთ</a><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/legionerebi/49980-moskovis-qdinamosq-prezidentma-qarthvel-khalkhs-bodishi-moukhada.html" target="_blank"></p><p>მოსკოვის "დინამოს" პრეზიდენტმა ქართველ ხალხს ბოდიში მოუხადა</a><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/legionerebi/49926-qdinamosq-prezidenti-mag-qarthvels-khels-gavartyamdi-ki-ara-movklavdi.html" target="_blank"></p><p>"დინამოს" პრეზიდენტი: მაგ ქართველს ხელს გავარტყამდი კი არა, მოვკლავდი!</a></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/legionerebi/48950-giorgi-tcanturia-seria-a-shi-daufiqreblad-gadavidodi.html" target="_blank">გიორგი ჭანტურია: სერია A-ში დაუფიქრებლად გადავიდოდი</a></p>