<p>თუ საქართველოს ნაკრები 2014 წლის ერთა თასზე პირველ ადგილზე გავა, დუბლინში ირლანდიის ეროვნულ გუნდთან ტესტ-მატჩს გამართავს <br> საქართველოს ნაკრებმა წლევანდელი ნოემბრის ტესტები საერთო შეფასებით წარმატებით დასძლია და ახლა, მომავალი წლის სანოემბრო მეტოქეების ვინაობის დადგენას ელოდება. სავარაუდოდ, სამიდან ერთ-ერთი მეტოქე ირლანდიის ნაკრები უნდა იყოს.</p><p>ამის თქმის საფუძველს ირლანდიურ ვებ გვერდზე www.rte.ie გავრცელებული ინფორმაცია გვაძლევს.</p><p>მოკლე წერილში ნათქვამია, რომ "სამყურები" პირველ შეხვედრას 8 ნოემბერს მრისხანე სამხრეთ აფრიკის ნაკრებთან გამართავს, ერთი კვირის თავზე კი, მეორე დონის ევროპულ გუნდებს შორის საუკეთესოს ეთამაშებაო.</p><p>მაშასადამე, თუ საქართველოს ნაკრები 2014 წლის ერთა თასზე, რომელიც იმავდროულად 2015 წელს ინგლისში გასამართი მსოფლიოს თასის შესარჩევი ტურნირიცაა, პირველ ადგილზე გავა, 15 ნოემბერს დუბლინში "ავივა სთედიუმზე" ეწვევა ირლანდიის ეროვნულ გუნდს.</p><p>შეგახსენებთ, რომ საქართველოს ნაკრებს ირალნდიის ეროვნულ გუნდთან აქამდე სამჯერ უთამაშია. ორჯერ მსოფლიოს თასის შესარჩევ ეტაპზე და ერთხელ ფინალურ სტადიაზე 2007 წელს.</p><p>სამივეჯერ გამარჯვება "სამყურებს" დარჩათ. ჩვენი გუნდის კიდევ ორი მეტოქის ვინაობა, სწორედ ერთა თასის გათამაშების დასრულების შემდეგ გახდება ცნობილი.</p><p>მანამდე კი, "ბორჯღალოსნები" ივნისში "თბილისის თასზე" იასპარეზებენ, სადაც ჩვენი მეტოქეები იტალიისა და არგენტინის A ნაკრებები იქნებიან. მესამე მეტოქის ვინაობა მოგვიანებით დადგინდება. ის სავარაუდოდ ესპანეთის ან პორტუგალიის ეროვნული ნაკრები იქნება.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>