<p>გიორგი მიქაძის გუნდის ახალწვეულები ზვიად სიხარულია და გიორგი ბერიძე არიან <br> <span style="font-size: x-small;"><span style="color: #888888;"><strong>ფოტოზე: ზვიად სიხარულია და გიორგი ბერიძე</strong></span></span></p><p>"ზესტაფონი" კიდევ ორი ფეხბურთელით გაძლიერდა. <strong>გიორგი მიქაძის</strong> გაწვრთნილი გუნდის ერთი ახალწვეული <strong>ზვიად სიხარულიაა</strong> - ზუგდიდური საფეხბურთო სკოლის აღზრდილი 22 წლის ნახევარმცველი, რომელსაც ნახევარდაცვის თითქმის ყველა პოზიციაზე ერთნაირი წარმატებით შეუძლია თამაში.</p><p>სიხარულიამ საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატის მეორე წრე საჩხერის "ჩიხურაში" გაატარა. ახალგაზრდა ფეხბურთელს ტრავმის შემდეგ ოპტიმალური სათამაშო ფორმის აღდგენა გაუჭირდა და აქედან გამომდინარე, იშვიათად ხვდებოდა საჩხერელთა ძირითად შემადგენლობაში.</p><p>"ჩიხურადან" წასვლის შემდეგ მას თითქოს ლანჩხუთის "გურიაში" უნდა გაეგრძელებინა კარიერა, მაგრამ მოულოდნელად შევიტყვეთ, რომ სიხარულიამ "ზესტაფონს" მიაშურა.</p><p>რაც შეეხება მეორე ახალწვეულს, ეს გახლავთ საქართველოს 19-წლამდელთა ნაკრების შემტევი <strong>გიორგი ბერიძე</strong>. თამამად შეიძლება ითქვას, რომ ბერიძე ჩვენს ჩემპიონატში მოთამაშე ერთ-ერთი გამორჩეული ახალგაზრდა ფეხბურთელია.</p><p>შემთხვევითი არ არის, რომ საქართველოს 19-წლამდელთა ნაკრების დამრიგებელი <strong>გიორგი დევდარიანი</strong> ბერიძეს ხშირად აძლევს თავის გამოჩენის საშუალებას სანაკრებო შეხვედრებში.</p><p>ნიჭიერ ახალგაზრდას უკვე აქვს საქართველოს ჩემპიონატის უმაღლეს ლიგაში თამაშის გამოცდილება - ის გორის "დილაში" ირჯებოდა.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>
დინამო (თბ)-ზესტაფონი 3:2 - სუსხიანი გამარჯვება [VIDEO]
დევდარიანი, ფრუიძე თუ ისევ ჭიაბრიშვილი? - მწვრთნელის ვარიანტები "საბურთალოსთვის"
[VIDEO] ბერიძემ უნგრეთის ჩემპიონატში საოცარი გოლი გაიტანა
"სანიოლმა ნაკრებში თავისი თავი ამოწურა... გასულ მატჩებში ჩემთვის გაუგებარი რაღაცები ხდებოდა..." - დევდარიანმა ეროვნული გუნდის ბოლო 2 შეხვედრა შეაფასა