<p>28 ივნისს პირველი ევროპული თამაშები აზერბაიჯანის დედაქალაქ ბაქოში ოფიციალურად დასრულდა <br> 28 ივნისს პირველი ევროპული თამაშები აზერბაიჯანის დედაქალაქ ბაქოში ოფიციალურად დასრულდა.</p><p>დახურვის ცერემონია ბაქოს ოლიმპიურ სტადიონზე გაიმართა.</p><p>შოუს ორგანიზატორებმა 10 ათასი პიროტექნიკური საშუალება გამოიყენეს, ხოლო დახურვის ცერემონიაში 1600 ვოლონტიორი მონაწილეობდა.</p><p>პირველი ევროპული თამაშები 17 დღის განმავლობაში მიმდინარეობდა. ამ ხნის განმავლობაში სპორტის 20 სახეობაში მედლების 253 კომპლექტი გათამაშდა.</p><p>შეგახსენებთ, რომ ქართულმა დელეგაციამ, საერთო ჯამში, 16 მედალი მოიპოვა: 2 ოქრო, 6 ვერცხლი და 8 ბრინჯაო. საბოლოო ჯამში, საქართველომ ქვეყნების ჩამონათვალში 21-ე ადგილი დაიკავა.</p><p>მედლების უბრალო ჩამონათვალით, საქართველო 16 მედლით მე-14 ადგილს იკავებს.</p><p>ბაქოს ევროპული თამაშები უდიდესი უპირატესობით რუსულმა დელეგაციამ მოიგო, რომლის ანგარიშზე 164 მედალია (79 ოქრო, 40 ვერცხლი, 45 ბრინჯაო).</p><p>მეორე ადგილზეა აზერბაიჯანი: 56 მედალი (21 ოქრო, 15 ვერცხლი, 20 ბრინჯაო). მესამეზე დიდი ბრიტანეთი გავიდა - 47 მედალი (18 ოქრო, 10 ვერცხლი, 19 ბრინჯაო).</p><p><p><div style="text-align: center;"><span style="font-size: x-small;"><span style="color: #008000;"><strong>იხილეთ ფოტოგალერეა</p><p><a href="/mundiali-2014old.html?view=image&image=12215" target="_blank"><img src="pictures/artimages/image16/1bb44a45a38db865244e1c756a9db22c.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ბაქო 2015: პირველი ევროპული თამაშების დახურვის ცერემონია [PHOTO]" /></a></strong></span></span></div></p></p>