<p>"სპორტ ექსპრესის" ინფორმაციით, რუსეთის პრემიერლიგის კლუბის მესვეურები 43 წლის ქართველ სპეციალისტს დაუკავშირდნენ <br> რუსეთის პრემიერლიგის საფეხბურთო კლუბ "კრასნოდარის" წარმომადგენლები თელ-ავივის "მაკაბის" მთავარ მწვრთნელ <strong>შოთა არველაძეს</strong> დაუკავშირდნენ და გუნდის გაწვრთნა შესთავაზეს. ამის შესახებ გამოცემა "სპორტ ექსპრესი" იუწყება.</p><p>რუსული მედიის ინფორმაციით, ალბათობა იმისა, რომ არველაძემ "კრანსოდარის" შეთავაზება მიიღოს, საკმაოდ მცირეა, რადგან 43 წლის ქართველმა სპეციალისტმა ებრაული გუნდი ახლახან ჩაიბარა.</p><p>შეგახსენებთ, რომ "კრანსოდარში" ცოტა ხნის წინ საქართველოს ნაკრების ნახევარმცველი <strong>თორნიკე ოქრიაშვილი</strong> ჩაირიცხა. რუსული გუნდი, რომელიც ევროპალიგაზე ასპარეზობს, კვირის დასაწყისში მთავარმა მწვრთნელმა <strong>ოლეგ კონონოვმა</strong> დატოვა და "რედ ბულთან" (1:0) სათამაშოდ ის <strong>იგორ შამილოვმა</strong> გაიყვანა. რუსეთის პრემიერლიგის სატურნირო ცხრილში "კრასნოდარს" 8 ქულით მეშვიდე ადგილი უკავია.</p><p>რაც შეეხება შოთა არველაძე, "მაკაბიმდე" მას მთავარ მწვრთნელად თურქული კლუბებში: "ქაისერისფორში", "ქასიმფაშასა" და "ტრაბზონსფორში" უმუშავია.</p>