<p>© ივანე ბაკურაძე</p><p>თბილისის ‘არმიამ’, რომელმაც ბოლო 5 მატჩიდან ოთხი მოიგო და ერთში ბონუსი აიღო, ბათუმში მიმდინარე გათამაშების ლიდერს ვერაფერი მოუხერხა და დასკვნითი ტურის წინ გასავარდნ, ბოლო ადგილზე რჩება.</p><p>მიუხედავად იმისა, რომ ‘ბათუმს’ რეგულარული გათამაშების პირველ ადგილზე დასრულება უკვე განაღდებული ჰქონდა, მეტოქეს მეორე ტაიმში ოთხი ლელო გაუტანა და ბონუსიც კი არ დაანება.</p><p>ანგარიში მამუკა ნინიძემ ჯარიმით გახსნა. ‘არმიამ’ დაჩი პაპუნაშვილის ლელოთი ტაიმის შუაში უპასუხა და შესვენებაზე ლიდერის რანგში გავიდა. მეორე ტაიმის დასაწყისში ჯარიმა უკვე ბახვა კობახიძემ გაიტანა და ‘არმია’ 8:3 დაწინაურდა, მაგრამ მხოლოდ ერთი წუთით. ხვიჩა ბუჯიაშვილმა ლელოთი წონასწორობა აღადგინა, 49-ე წუთზე კი, მასპინძლები ნინიძემ ჯარიმით დააწინაურა.</p><p><p><p>54-ე წუთზე ბუჯიაშვილმა დუბლი შეასრულა და ამჯერად ნინიძემ გარდასახა, მალე კი ლელო სანდრო ქოიავამაც მიითვალა და მასპინძელთა უპირატესობა 15 ქულა გახდა. გიორგი ქუთათელაძემ სტუმრებს ბონუსის აღების შანსი 74-ე წუთზე გატანილი ლელოთი დაუბრუნა, თუმცა ბოლო წერტილი კვლავ ბათუმელმა ნუკრი ფერსელიძემ დასვა, ნინიძემ გარდასახა და თამაში 30:13 დასრულდა.</p></p></p><p><p><p><strong>მომზადებულია rugby.ge-ს მიხედვით</strong></p></p><br></p>