<p><p><div style="text-align: center;">ფოტო: facebook.com/GeorgianRugby</div></p></p><p><p><p>რუსეთში, ქალაქ კრასნოდარში რაგბი ევროპის ჩემპიონატის მატჩში საქართველოს ნაკრები რუსეთს ანგარიშით 15:3 ამარცხებს.</p></p></p><p>მე-8 წუთზე "ბორჯღალოსნებმა" ანგარიში გახსნეს, სოსო მათიაშვილმა ჯარიმა გამოიყენა და ქართველები დააწინაურა.</p><p>31-ე წუთზე ასევე ჯარიმა გაიტანა იური კუშნიაროვმა და ანგარიში გაათანაბრა.</p><p>ტაიმის ბოლოს რუსებმა თამაშის წესი მრავალჯერ დაარღვიეს და მსაჯმა საჯარიმო ლელო ჩათვალა, ტაიმი კი 10:3 დასრულდა.</p><p>პირველი ტაიმის ბოლოს მოთამაშეებს შორის შეხლა-შემოხლაც მოხდა, რომელიც მალევე განიმუხტა.</p><p><br></p>
a
ლობჟანიძეს დისციპლინა არ აქვს. ვერ ათამაშებს გუნდს და უფრო ადრე უნდა გამოეცვალა. თამაშის ხარისხი წვიმას არ დააბრალოთ, სხვა გუნდებიც თამაშობენ წვიმაში და ამდენი წუნი არ აქვთ.
ჰაჯი დიუფი
რაც გუშინ შოტლანდიამ გააკეთა რაგბი ისაა და თავდადება ისაა. ჩვენი გუნდი კი საცოდაობაა და მეტი არაფერი.. უსუსტეს რუსეთთან წვალობენ და იტანჯებიან. არანაირი დინამიკა..
ვინცხა
ლობჟანიძეს რატომ არ ცვლის??