<p><p><div style="text-align: center;">ფოტო: rugby.ge/ლევან ვერძეული</div></p></p><p><p><p>საქართველოს მორაგბეთა ნაკრების ფულბეკი სოსო მათიაშვილი ავტორიტეტულმა Ultimaterugby-მ კვირის სიმბოლურ ნაკრებში დაასახელა.</p></p></p><p><p><p>ის ერთადერთი წარმომადგენელია "მეორე დონის" ქვეყნებიდან.</p></p></p><p><p><p>გამოცემა წერს: "მათიაშვილი გამორჩეული იყო შოტლანდიასთან მატჩში. მან 11 მცველი ჩამოიცილა და ბურთით ხელში 80-ზე მეტი მეტრი გაიარა".</p></p></p><p>სიმბოლურშია ჩვენი მეტოქის მგეზავი ადამ ჰეისთინგსი. სულ სიმბოლურში 3-3 ინგლისელი, ახალზელანდიელი და ირლანდიელი, ორ-ორი სამხრეთაფრიკელი და ავსტრალიელი და თითო-თითო ქართველი და შოტლანდიელი მოხვდნენ.</p><p><p><p>მათიაშვილს "ბორჯღალოსანთა" კვართით 19-ჯერ უთამაშია და მის ანგარიშზე 135 ქულაა.</p></p></p><p><p><p> <p><p></p></p> <p><p><strong>მომზადებულია rugby.ge-ს მიხედვით</strong></p></p><br></p>
გუჯა კახაძე
სოსოს ვულოსავ ამ წარმატებას და მსოფლიოზე ბევრ ლელოს ვუსურვებ!