<p><p><p>"შემოდგომის ერთა თასის" პირველ ტურში ინგლისთან 0:40 დამარცხების შემდეგ კომენტარი საქართველოს ნაკრების კაპიტანმა მერაბ შარიქაძემ გააკეთა:</p></p></p><p><p><p>"დღეს ბევრად უკეთ ვითამაშეთ, ვიდრე შოტლანდიასთან, თუმცა მსოფლიოში ერთ-ერთ საუკეთესო გუნდს ვხვდებოდით, საუკეთესოს მეტოქის წნეხში მოქცევის კუთხით. როდესაც მათ ბურთი ჰქონდათ, უდიდეს წნეხში ვექცეოდით. ამ თამაშით ძალიან დიდი გამოცდილება შევიძინეთ, რაც შემდგომში წნეხთან გამკლავებაში დაგვეხმარება.</p><p>თუ გვსურს რომ გავხდეთ უკეთესები და მეტს მივაღწიოთ, აუცილებელია ინგლისის და სხვა წამყვანი ნაკრებების წინააღმდეგ ხშირი თამაში. არ აქვს მნიშვნელობა რამდენს ვივარჯიშებთ და რას გავაკეთებ, აუცილებელია ამათთან თამაში!".</p></p></p><p><p><p><strong>rugby.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>
Me ar var Roboti
კი, ძალიან მაგრები ხართ, მაგრად ითამაშეთ, ბრავო - ბრავო. აპლოდისმენტები, ბიიის.
შერკინებაში კარგი ვიყავით, ხოლო მოლში გვათრიეს უკვიტანციო ბაგაჟივით. როგორც ნიაზ მამრიკიშვილი იტყოდა...... დაგვკეცეს ლეჟანკასავით
სილიბისტრო
ერთი კაცია უკრაინაში საგზურებს არიგებს დაღლილ ხალხისთვის :))))
gurulo
მერე გადი ითააშე და გვასახელე!!!
ragbi
ვისაც რაგბში ორმოცქულიანი სხვაობა გიკვირთ, ალბათ ორმოცი გოლი გგონიათ..... ხოდა ეგეთ დონეზე რა სპორტიც გესმით იმას რატო აკომენტარებთ ხოლმე?
100-0. ამას წინათ ზელანდიამ 86-0 მოუგო სამოას, თუ არ ვცდები.
მასეა, მაგრამ წარმოიდგინეთ ჩვენი კალათბურთის ნაკრები ეთამაშება NBA-ს კლუბს და აგებს 6x3=21 ქულით. იგივე მოხდა გუშინ.
გამობრძანდით და გვაჩვენეთ უკეთესი თამაში.
ცოტა დაგვაკლდა, რომ მოგვეგო
დავიღალეთ 500:0 წაგებულ თამაშებზე, მაგრები ვართ ძახილით!!!!
მე უფრო ვიტყოდი, რომ ინგლისმა ჩვენთან შერკინება კარგად ავარჯიშა. ედი ჯონსმა ბექები სპეციალურად არ ჩართო, მასე ადვილად გადაგვივლიდა. იცის რომ შერკინება კარგი გვაქვს, 100 %-ით დატვირთა და სასურველი შედეგიც მიიღო. საჭიროება რომ ყოფილიყო, ბექებსაც მიაშველებდა. არ დაჭირდა, უბრალოდ.
მე მეჩვენება თუ 40-0ია ანგარიში?, ყველა ამბობს კარგად ვითამაშეთო, ცუდათ თამაში ნეტა რა ანგარიში იქნებოდა?
მართალია, გაცილებით უფრო უკეთესად ითამაშა საქართველოს ნაკრებმა, მონდომება არ დაუკლიათ. მწვრთნელის ხელი აშკარად ეტყობათ, მაგრამ იმათ გაცილებით უკეთესი და გამოცდილი მოთამაშეები ჰყავთ! რაც შეეხება ვიღაც უცხოელების ნატურალიზაციას ამის აზრს ვერ ვხედავ თუნდაც ამით ნაკრების შედეგები გაუმჯობესდეს!
რამდენ ხანს იძახებთ ერთიდაიგივეს ხო უნდა გქონდეთ პრაქტიკა მაგრამ სისწრაფე და ადეკვატური გადაწყვეტილებები ვინღა გასწავლით თვით ინგლისელებს არ უტყდებათ ნატურალიზაცია თითქმის ყველა ნაკრებშია რამდენიმე მორაგბე ჩვენ რა თეთრი ყვავი გამოვდექით
სიმართლეა და მიდგომაც სწორია. ღმერთმა ხელი მოგიმართოთ!