<p><p><p>რაგბი ევროპის ჩემპიონატის პირველ ტურში საქართველოს ნაკრებმა საკუთარ მოედანზე ტურნირის დებიუტანტი შვეიცარია 110:0 დაამარცხა.</p></p></p><p><p><p>"ბორჯღალოსნებმა" ისტორიაში სარეკორდო ანგარიშით გამარჯვება მოიპოვეს.</p></p></p><p>შემდეგ მატჩს ჩვენი გუნდი 8 თებერვალს სახლში ნიდერლანდებთან ჩაატარებს.</p><p><p><p><strong>თბილისი. "ავჭალა"</strong></p></p> <p><p><strong>საქართველო - შვეიცარია</p><p>საქართველო</p><p>ხაზი</strong>: 15. დაჩი პაპუნაშვილი (ორიაკი), 14. აკაკი ტაბუცაძე (შავი ლომი), 13. გიორგი კვესელაძე (გრენობლი), 12. თორნიკე კახოიძე (შავი ლომი), 11. შალვა აფციაური (შავი ლომი), 10. ლუკა მატკავა (შავი ლომი), 9. გელა აფრასიძე (პერპინიანი);</p><p><strong></p><p>შერკინება: </strong>1. ნიკა აბულაძე (მონპელიე), 2. ირაკლი ქვათაძე (შავი ლომი), 3. ლუკა ჯაფარიძე (მონპელიე), 4. მიხეილ ბაბუნაშვილი (შავი ლომი), 5. ლადო ჩაჩანიძე (შავი ლომი), 6. ბექა შვანგირაძე (ლიონი), 7. ბექა საღინაძე (ლიონი, კაპ.), 8. ლუკა ივანიშვილი (შავი ლომი).</p><p><strong>მარქაფა:</strong> 16. ვანო კარკაძე (მონპელიე), 17. ლუკა გოგინავა (მონ დე მარსანი), 18. ირაკლი აფციაური (ლიონი), 19. გიორგი ჯავახია (გრენობლი), 20. ილია სპანდერაშვილი (ვალანსი); 21. მიხეილ ალანია (ორიაკი), 22. დავით ნინიაშვილი (ლიონი), 23. გიორგი ხაინდრავა (ბორდო).</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
პრარაბა
მოგვჭამა ჭირი, შვეიცარიის ბანკის ფულებმა :) აწი, ვიღა დაუბრუნებს ბიძოს იმ ფულებს?
მომავალი წლიდან იწყება ასეთი ტურნირი და ორ წლიანი ციკლით გაგრძელდება. 12 გუნდა ერთა თასი იქნება, ტიერ 2 ქვეყნებისთვის. 2030 წლიდან კი მოგებული ზედა ეშელონში ავა. კარგი მომავალი აქვს რაგბს.