<p>ქართულმა ახლად შექმნილმა ფრანჩიზამ, რომლის სახელი "შავი ლომია", ევროპის სუპერთასის განაცხადში 34 მორაგბე შეიყვანა:</p><p><strong></p><p>ბურჯები:</strong><strong><strong> მიხეილ ორაგველიძე ("არმაზი"), გოგა ქადარია ("ბათუმი"), ნიკოლოზ ხატიაშვილი ("ჰიუსტონის კიბერ კატები"), დავით ლაზვიაშვილი, გიორგი პერტაია (ორივე "ლელო-სარასენსი), ნიკა პატარაია ("სტაუა");</strong></p><p>ჰუკერები<strong>: შალვა მამუკაშვილი ("ლესტერი"), თენგიზ ზამთარაძე ("ლელო-სარასენსი"), გიორგი ხუროშვილი ("არმაზი");</strong></p><p></strong><strong>მეორე<strong> </strong>ხაზი</strong><strong><strong>: ნოდარ ჭეიშვილი, მიხეილ ბაბუნაშვილი (ორივე "აია"), ლაშა ჯიანი ("ვოსპსი"), დავით გიგაური ("ტარბი"), იოსებ გუშარაშვილი ("ყოჩები");</strong></p><p>მესამე ხაზი</strong><strong><strong>: გიორგი თხილაიშვილი ("ბათუმი"), ნიკო აფციაური ("კრასნი იარი"), ლუკა ივანიშვილი ("არმაზი"), სანდრო მამამთავრიშვილი ("ლელო-სარასენსი"), თორნიკე აქუბარდია ("აია");</strong></p><p>9 ნომრები</strong><strong><strong>: გიორგი ბეგაძე ("ყოჩები"), თენგიზ ფერანიძე ("ლელო-სარასენსი");</strong></p><p>მგეზავები</strong><strong><strong>: გიორგი ბაბუნაშვილი ("აია"), დავით მოძღვრიშვილი ("აკადემია");</strong></p><p>გარემარბები</strong><strong><strong>: აკაკი ტაბუცაძე, ოთარ ლაშხი (ორივე "ლელო-სარასენსი"), სანდრო სვანიძე ("არმაზი"), სანდრო თოდუა ("ბათუმი"), მირიან მოდებაძე ("აია");</strong></p><p>შუამარბები</strong><strong><strong>: მერაბ შარიქაძე (კლუბის გარეშე), დემე თაფლაძე ("ლელო-სარასენსი"), ლაშა ლომიძე ("აია"), გურამ ყანდაურაშვილი ("ბათუმი");</strong></p><p>15 ნომრები</strong><strong>: ლაშა ხმალაძე ("ბათუმი"), სოსო მათიაშვილი ("ლელო-სარასენსი").</strong></p><p>ევროპის სუპერთასი სექტემბრის შუა რიცხვებში იწყება. ქართული ფრანჩიზა ისრაელის "თელ ავივს", კრასნოიარსკის "ენისეისა" და პენზის "ლოკომოტივს" (რუსეთი) დაუპირისპირდება.</p><p>ევროპის სუპერთასის გათამაშებაში ჩაერთვება, რომელიც რაგბი ევროპის ეგიდით ტარდება.</p><p>შეგახსენებთ, ტურნირში მონაწილეობას მიიღებენ როგორც კლუბები, ასევე ფრანჩიზები. უკვე ცნობილია, რომ პირველი სუპერთასისთვის რვა გუნდი იბრძოლებს – საქართველოდან, ბელგიიდან, ესპანეთიდან, პორტუგალიიდან, ნიდერლანდებიდან, ისრაელიდან და ორი რუსეთიდან.</p><p><strong>წყარო: rugger.info</strong></p><p><p><p><br></p>