<p>რაგბი ევროპის ორგზის ჩემპიონი "შავი ლომი", EPCR-ის ჩელენჯ თასში ჩართვამდე ტიტულის ზედიზედ მესამედ მოპოვებას შეეცდება.</p><p>სუპერთასში წელსაც 8 გუნდი მიიღებს მონაწილეობას და განახლებული ფორმატით ჩატარდება. შარშანდელისგან განსხვავებით, დიდი 10-ის ჩემპიონის ნაცვლად მასში ჩეხეთის ფრენჩაიზი "ბოჰემია უორიორზი" მიიღებს მონაწილეობას.</p><p>რაც შეეხება ფორმატს, რეგიონული პრინციპის ნაცვლად, ამჯერად გუნდები ჯგუფებში ძალთა თანაფარდობის მიხედვით გადანაწილდებიან. ა ჯგუფში "შავ ლომთან" ერთად შარშანდელი ფინალისტი, ისრაელის "თელ-ავივ ჰითი", პორტუგალიური "ლუზიტანუში" და ესპანური "იბერიანსი" გაერთიანდნენ; ბ ჯგუფში რუმინული "ვულვზი", ბელგიური "დევილსი", ნიდერლანდური "დელტა" და ჩეხური "ბოჰემია" გაერთიანდნენ.</p><p>ჯგუფური ეტაპი ერთ წრედ გაიმართება, რის შემდეგაც ა ჯგუფის სამი საუკეთესო გუნდი და ბ ჯგუფის გამარჯვებული თასის ნახევარფინალში გავლენ, ა ჯგუფის მეოთხეადგილოსანი და ბ ჯგუფის სამი გუნდი კი მე-5-მე-8 ადგილებს გაითამაშებენ.</p><p><p><p>ა ჯგუფი ერთწრიან ჯგუფურ ეტაპზე 4-5 ნოემბერს "იბერიანსს" მასპინძლობს, 11-12 ნოემბერს "ლუზიტანუშს" ეწვევა, 18-19 ნოემბერს კი "ჰითს" თელ-ავივში ეწვევა. ნახევარფინალები და ფინალები შესაბამისად 2-3 და 16-17 დეკემბერსაა ჩანიშნული, თუმცა იმის გამო, რომ 15-17 დეკემბერს "შავ ლომს" ჩელენჯ თასის მეორე ტურის შეხვედრა ელის, სუპერთასზე მისი დასკვნითი მატჩის თარიღი მოგვიანებით დაზუსტდება.</p></p></p><p><p><p><strong>Rugby.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>
მორაგბეებმა,სეზონის განმავლობაში უნდა ჩაატარონ საკმარისი რაოდენობის თამაშები,რათა ფორმა შეინარჩუნონ და განვითარდნენ.ჩელენჯქაფი,საკმარისი არ იქნება,თან იქ ასპარეზობამდე ფორმის ასაკრეფად,უფრო სუსტ გუნდებთან თამაშიც სჭირდებათ.
არ ჯობდა სუპერთასზე საქართველოს ჩემპიონს ეასპარეზა და ,,შავი ლომი" მთლიანად ჩელენჯ ქაფზე გადართულიყო?