<p>ახალი სეზონის დაწყების წინ, პირველი პროფესიული ქართული ფრენჩაიზის, "შავი ლომის" შემადგენლობაში ცვლილებებია.</p><p>გუნდი დატოვეს ნიკა პატარაიამ, ილია სპანდერაშვილმა, გიორგი მარგალიტაძემ, ოთარ ლაშხმა, გიორგი ჯობავამ და ბექა მამრიკიშვილმა.</p><p>მათ ნაცვლად 2024/2025 წლების სეზონში "შავ ლომში" ითამაშებენ ბურჯი კახაბერ დარბაიძე, მეორეხაზელები ვლადიმერ ჩაჩანიძე, გუგა ღანიაშვილი და გიორგი ნიკოლაძე, მესამეხაზელები გიორგი სინაურიძე და გიორგი ცუცქირიძე და 9 ნომრები – ნოდარ დოლიძე და დავით ხუროშვილი.</p><p>"შავი ლომის" ახალი მოთამაშეებიდან გასულ სეზონში სამი დიდი 10-ის ჩემპიონის, ქუთაისის "აიას" ღირსებას იცავდა – გიორგი ნიკოლაძე, გიორგი სინაურიძე და ნოდარ დოლიძე, კახაბერ დარბაიძე ოზურგეთის "არწივებში" თამაშობდა, ოთხი კი საფრანგეთში მოთამაშე ლეგიონერი იყო – ვლადიმერ ჩაჩანიძე (ნევერი), გუგა ღანიაშვილი (გრენობლი), გიორგი ცუცქირიძე (სტად ფრანსე) და დავით ხუროშვილი (კლერმონი).</p><p>8 მოთამაშიდან ოთხი "ბორჯღალოსანია". ყველაზე გამოცდილი ცუცქირიძეა – 36 კეპი და 7 ლელო. 16 კეპი აქვს მოხვეჭილი ჩაჩანიძეს და 1 ლელო გაიტანა, ხოლო ღანიაშვილისა და ხუროშვილის ანგარიშზე ჯერჯერობით თითო-თითო კეპია.</p><p><p><p>2024/2025 წლების სეზონში, "შავი ლომი" შარშანდელის მსგავსად პარალელურ რეჟიმში ორ ტურნირს ითამაშებს – ზედიზედ მეოთხედ ეცდება რაგბი ევროპის სუპერ თასის მოპოვებას და მსოფლიოს წამყვანი კლუბების მხარდამხარ მეორედ ითამაშებს EPCR-ის ჩელენჯ თასზე.</p></p></p><p><p><p><strong>Rugby.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> <p></strong></p></p><br></p>
1. ეამსვლელები სად წავიდნენ? ეგეთ დაწერეთ რა! 2. დაიწერა, რომ ვადკა კაკოვინიც გადმოვიდა. ეგრეა თუ არა? 3. და მთავარი: რამე ისმის urc ზე?