<p><p><p>განახლდა რუმინეთის ჩემპიონატი, სადაც საქართველოს ნაკრების სამი ხელბურთელი თამაშობს.</p><p>ირაკლი ჩიქოვანის "კონსტანცა" 10 ტურის შემდეგ მეორე ადგილზე იყო და განახლების შემდეგ პირველივე მატჩში ლიდერს, ბუქარესტის "დინამოს" შეხვდა. 22:19 გაიმარჯვა "დინამომ", რომელიც 12 თამაშიდან 12 მოგებით პირველ ადგილზეა. მომდევნო მატჩში "კონსტანცამ" 24:20 მოუგო "სუჩავას" და 30 ქულით (10 მოგება, 2 წაგება) მეორე-მესამე ადგილებს იყოფს "პოტაისა ტურდასთან". ჩიქოვანმა ორივე მატჩში თითო გოლი გაიტანა.</p><p>რთულად აქვს საქმე ირაკლი კბილაშვილისა და თეიმურაზ ორჯონიკიძის "რეშიცას". ქართველები ამ კლუბში სეზონის წინ გადავიდნენ: კბილაშვილი მაკედონიის "მეტალურგიდან", ორჯონიკიძე კი - უნგრეთის "ოროშჰაზიდან", მაგრამ კლუბი დიდი ხანი აგვარებდა ბიუროკრატიულ პროცედურებს, რის გამოც ჩვენიანები საქმეში მხოლოდ მეათე ტურიდან ჩაერთნენ.</p><p>ამ სამ თამაშში ორჯონიკიძემ 10 გოლი გაიტანა, კბილაშვილმა - 17, მაგრამ "რეშიცამ" თამაში ჯერ ვერ მოიგო. 16 დეკემბრიდან ახალ წლამდე კლუბები კიდევ 7-7 მატჩს გამართავენ.</p><p>ხელბურთი. რუმინეთის ეროვნული ლიგა. 12 ტურის შემდეგ (მოგება 3 ქულა, ფრე 1, წაგება 0) - 1. დინამო ბუქარესტი 36 ქულა, 2. პოტაისა ტურდა 30, 3. კონსტანცა 30, 4. ბაია მარე 25, 5. CSM ბუქარესტი 24, 6. ტიმიშოარა 24, 7. სტიაუა 21, 8. ბუზეუ 20 – 9. ვასლუი 16, 10. ფეგერაში 15, 11. კელერაში 12, 12. ფოჩანი 12, 13. სუჩავა 11, 14. ბაკეუ 6, 15. ბოტოშანი 1, 16. რეშიცა 0 (8 საუკეთესო გადის პლეი-ოფში, 9-16 ადგილები - პლეი-აუტში).</p></p></p><p><p><p><strong>geohandball.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>