<p>საქართველოს ოლიმპიურმა კომიტეტმა წლის საუკეთესო სპორტსმენები და ფედერაციები</p><p>დაასახელა.</p><p>ნომინაციები შემდეგი სახით გადანაწილდა:</p><p><ul> <li>2019 წლის საუკეთესო სპორტსმენი - <strong>ლაშა ტალახაძე</strong></li> <li>2019 წლის აღმოჩენა - <strong>ლუკა მაისურაძე</strong></li> <li>2019 წლის აღმოჩენა - <strong>ეთერ ლიპარტელიანი</strong></li> <li>2019 წლის საუკეთესო ახალგაზრდა სპორტსმენი (23 წლამდე) - <strong>გოგა ბითაძე</strong></li> <li>2019 წლის საუკეთესო სპორტსმენები ზამთრის სახეობაში - <strong>მარია კაზაკოვა და გიორგი რევია</p><p></strong>2019 წლის ქალთა სპორტში დასაქმებული საუკეთესო მწვრთნელი - <strong>გიორგი თენაძე</strong></li> <li>2019 წლის საუკეთესო მწვრთნელი - <strong>გიორგი იანტბელიძე</strong></li> <li>2019 წლის რეგიონული აქტივობისთვის - <strong>სეოკის ქვემო ქართლის რეგიონალური ორგანიზაცია</strong></li> <li>2019 წლის საუკეთესო სპორტსმენი ქალი -<strong> ნინო სალუქვაძე</strong></li> <li>2019 წლის საუკეთესო სპორტული მენეჯერი - <strong>კახი კახიაშვილი</strong></li> <li>2019 წლის საუკეთესო სპორტული ფედერაცია - <strong>საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია</p><p></strong> <p></li> </ul></p><p><br></p>