<p><p><p>ყაზახურმა გამოცემა vesti.kz-მ იმ თავისუფალ აგენტებზე ისაუბრა, რომლებიც ზაფხულის სატრანსფერო კლუბის დროს, შესაძლოა, ყაზახეთის პრემიერლიგის კლუბებში აღმოჩნდნენ.</p><p>ერთ-ერთ მათგანად გამოცემა გიორგი ჭანტურიას მიიჩნევს, რომელიც იანვრის შემდეგ თავისუფალი აგენტია.</p><p>"ურალში" ტექნიკური ქართველი ფეხბურთელი ტრავმების გამო ხშირად ვერ თამაშობდა. ჭანტურიას შესანიშნავი ევროპული გამოცდილება აქვს: გაიარა "ბარსელონას" სკოლა, კარგად თამაშობდა ჰოლანდიაში და დასამახსოვრებელი იყო გერმანიასა და რუმინეთში.</p><p>პოტენციურად, ჭანტურია, შესაძლოა, "ორდაბასში" ვიხილოთ, რომელიც ევროტურნირებზე გამოვა. არ უნდა დავივიწყოთ ისიც, რომ ამ კლუბის მთავარი მწვრთნელი კახა ცხადაძეა, რომელსაც მასთან ერთად საქართველოს ნაკრებში უმუშავია", - წერს გამოცემა.</p><p>26 წლის შემტევმა "ურალის" რიგებში ყველა ტურნირზე 33 მატჩი გამართა, სადაც 7 გოლით და 4 საგოლე პასით გამოირჩა.</p></p></p><p><p><p> <p><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ყაზახური მედია: გიორგი ჭანტურია, შესაძლოა, "ორდაბასში" ვიხილოთ" /></p><p></p></p><br></p>