<p><p><div style="text-align: center;">ფოტო: fb.com/DinamoBatumi1923/</div></p></p><p><p><p>ბათუმის "დინამოს" სპონსორის, კომპანია "ლამინი ჯგუფის" მფლობელმა არჩილ ბერიძემ გაზეთ "ლელოსთან" ინტერვიუში კლუბის სატრანსფერო სიახლეებზე ისაუბრა.</p></p></p><p><p><p>გთავაზობთ ამონარიდს ინტერვიუდან, სადაც ბერიძე ბრაზილიელი ფეხბურთელის შესაძლო დამატებაზე საუბრობს.</p></p></p><p><p><p>აღსანიშნავია, რომ ბათუმელებმა უკვე გაიფორმეს ერთი მცველი და ეს ქუთაისის "ტორპედოს" დაცვის ერთ-ერთი ლიდერი მამუკა კობახიძეა.</p></p></p><p><strong>- ბათუმის "დინამოს" შესაძლო ტრანსფერებზე დიდი მითქმა-მოთქმაა. ამ მიმართულებით კონკრეტული ნაბიჯები გადაიდგა?</strong></p><p>- მოლაპარაკება ბრაზილიის 19-წლამდელთა ნაკრების წევრთან დავიწყეთ. ჯოვინო ფლამარიონი, გაბრიელ რამოსი და ალეფ სანტოსი სწორედ მისმა მენეჯერმა ჩამოგვიყვანა, რომელიც დიდი ხანია, "დინამოსთან" თანამშრომლობს.</p><p><strong>- არა მგონია, ამას დასჯერდეთ...</p><p></strong>- ერთი კონკრეტული ამბავიც შემიძლია გითხრათ, რომ ზაფხულში ბათუმის "დინამომ" პირველი ტრანსფერი განახორციელა - ჩვენთან გადმოვიდა მამუკა კობახიძე, რომელსაც საქართველოს ნაკრებშიც უთამაშია, ბოლოს კი ქუთაისის "ტორპედოში" გამოდიოდა.</p><p><strong>- ის ხომ ქუთაისის "ტორპედოში" რჩებოდა? მან მაისში ბათუმის "დინამოში" გადასვლასთან დაკავშირებით გავრცელებული ინფორმაცია უარყო...</p><p></strong> <p><p>- ფაქტია, რომ ის კარიერას ბათუმის "დინამოში" გააგრძელებს.</p></p></p><p><p><p><a href="http://lelo.ge/article/ბათუმის-დინამოს-სპონსორი-არჩილ-ბერიძე- -ყველა-ლიდერი-თუ-გავყიდეთ, -გულშემატკივარს-რა-პასუხს-გავცემთ -14906" target="_blank"><span style="color: #ff0000;"><strong>იხილეთ სრული ინტერვიუ lelo.ge-ზე</strong></span></a></p></p></p><p><p><p><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ბათუმის "დინამოს": ერთი ტრანსფერი შედგა, კიდევ ერთი ბრაზილიელის დამატებაც იგეგმება" /></p></p><br></p>
ესეთი მფლობელი ყველა გუნდს! მაგარი კაცია ძაან და ბათუმის დინამოსაც მაგრად ვგულშემატკივრობ.