<p><p><p>მეკარე გიორგი ჩოჩიშვილი კარიერას "დილაში" გააგრძელებს - ამის თაობაზე ინფორმაციას გორული კლუბი თავისი საიტით ავრცელებს.</p></p></p><p><p><p>"საქართველოს 20 წლამდე ნაკრების მეკარე გიორგი ჩოჩიშვილი "დილას" ფეხბურთელია!</p><p>21 წლის კიპერი ჩვენს გუნდს თბილისის "შევარდენიდან" შეუერთდა და კლუბთან კონტრაქტი 2021 წლის ბოლომდე გააფორმა.</p><p>ჩოჩიშვილი "საბურთალოს" აღზრდილია და გარდა ამ კლუბისა მისი ქართული კარიერა სხვადასხვა დროს ბოლნისის "სიონს და ზემოხსენებულ ,"შევარდენი 1906"-ს უკავშირდება. მას ნათამაშები აქვს ქვეყნის ფარგლებს გარეთაც, 2017-18 წლების სეზონში პრაღის "სლავიას" ფეხბურთელი იყო, რომელმაც იჯარით სლოვაკურ "ზლატეში" გაანათხოვრა.</p><p>გიორგი ჩოჩიშვილი საქართველოს 19 წლამდე ნაკრებთან ერთად, საქართველოში ჩატარებული ევროპის ჩემპიონატის მონაწილეც გახლავთ, მაშინ მან და მისმა თანაგუნდელებმა ტურნირის ნახევარფინალში გააღწიეს და ჩეხეთის ნაკრებთან დამარცხდნენ".</p></p></p><p><p><p> <p><p><p><p></p></p><br></p>
Bubara
ეს ველქომ რა იყო ქართულად არ შეიძლებოდა დაგეწერათ ???????