<p>დღეს, 18 ივლისს, ევროპა ლიგის პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპის საპასუხო მატჩებს ორი ქართული კლუბი გამართავს.</p><p>ქუთაისის "ტორპედო" შიმკენტის "ორდაბასის" "მიხეილ მესხზე" უმასპინძლებს. მატჩი თბილისის დროით 21:00 საათზე დაიწყება და მისი პირდაპირ ეთერში ხილვა საზოგადოებრივი მაუწყებლის "პირველ არხზე" იქნება შესაძლებელი.</p><p>პირველი დაპირისპირება ყაზახური კლუბის გამარჯვებით, 1:0 დასრულდა.</p><p>შეხვედრის წინ ორივე კლუბის მთავარმა მწვრთნელმა პრესკონფერენცია გამართა და მოახლოებული მატჩის შესახებ ისაუბრა.</p><p><p><p>დღის მეორე მატჩი კი ანდორაში გაიმართება, სადაც თბილისის "დინამო" ადგილობრივ "ენგორდანს" დაუპირისპირდება. შეხვედრა სტარტს თბილისის დროით 21:30 საათზე აიღებს.</p><p>დაპირისპირების პირდაპირ რეპორტაჟს თბილისის "დინამოს" Facebook-გვერდი შემოგვთავაზებს.</p><p>პირველი შეხვედრა ერთი კვირის წინ "დინამო არენაზე" გაიმართა, რომელიც თბილისელთა დამაჯერებელი გამარჯებით, 6:0 დასრულდა.</p><p>მატჩის წინ "დინამოელთა" მთავარმა მწვრთნელმა ფელის ვისენტემ კომენტარი გააკეთა.</p><p><p><p><p><p><br></p>