<p><p><p>25 სექტემბერს საქართველოს თასის მეოთხედფინალური მატჩები გაიმართა.</p></p></p><p><p><p>"გარეჯმა" საგარეჯოში, არსენ მეკოკიშვილის სახელობის სტადიონზე "თბილისი სიტი" მიიღო და ანგარიშით 2:1 დაამარცხა. მე-15 წუთზე "გარეჯი" ვახტანგ კაპანაძემ დააწინაურა, 63-ე წუთზე კი ბესიკ ჩიმაკაძემ ორამდე გაზარდა უპირატესობა. "თბილისი სითიმ" ერთი ბურთის გაქვითვა 89-ე წუთზე ლევან ქალდანის გოლით შეძლო.</p></p></p><p><p><p>"რუსთავი" და ქუთაისის "ტორპედო" ერთმანეთს ტექნიკურ ცენტრში შეხვდნენ. შეხვედრა უგოლო ფრით დასრულდა. გოლები არც დამატებით ტაიმებში გავიდა და პენალტების სერიის დანიშვნა გახდა საჭირო.</p></p></p><p><p><p>პენალტების სერიაში "ტორპედომ" მეტოქეს 4:2 სძლია და თასის შემდეგ ეტაპზე გავიდა. აღსანიშნავია, რომ ქუთაისელთა მეკარე როინ კვასხვაძემ პენალტი მოიგერია და თავადაც გაიტანა.</p></p></p><p><p><p>საქართველოს თასის 1/2-ფინალში გასული ყველა გუნდის ვინაობა ცნობილია და ესენი არიან: თბილისის "ლოკომოტივი", თბილისის "საბურთალო", "გარეჯი" და ქუთაისის "ტორპედო".</p></p></p><p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="თასის ნახევარფინალისტები გაირკვა - კვასხვაძე პენალტების დიდოსტატია [VIDEO]" /></a></p></p><br></p>