<p>სასამართლოს გადაწყვეტილების შესაბამისად, ჭიდაობის ფედერაციის პრეზიდენტმა გეგა გეგეშიძემ გირაოს გადახდისთანავე უნდა დატოვოს სასჯელაღსრულების დაწესებულება,- ამის შესახებ ჟურნალისტებს საქმის ადვოკატმა ირმა ჭკადუამ პროცესის დასრულების შემდეგ განუცხადა. მისი განმარტებით, ეს ყველაფერი პროცედურულად დღესვე განხორციელდება.</p><p>"რაც შეეხება ჭიდაობის ფედერაციის პრეზიდენტის პოსტიდან გეგეშიძის გადაყენების მოთხოვნას, აბსოლუტურად სამართლიანი იყო, რომ სასამართლომ ის არ გადააყენა. ყველამ იცის ფედერაცის ის წარმატებები, რომელიც მისი პრეზიდენტობისას განხორციელდა", - განაცხადა ჭკადუამ.</p><p>ადვოკატის განმარტებით, დაცვის მხარე გამოძიებასთან თანამშრომლობს, ვინაიდან უნდა გაირკვეს სხეულზე დაზიანებები ვის მიერ მიადგა ადამიანებს. "სასამართლოში დღეს წარვადგინეთ ფორმა 100, სადაც წერია, რომ ბატონ გეგეშიძეს დაადეს ნაკერები. ყველამ დავინახეთ, როგორი აურზაურიც იყო იმ დღეს სპორტის სასახლეში. ამ აურზაურში რთულია გავიგოთ, ვინ ვის ურტყამდა. როცა ვამოვა, თავად გააკეთებს განცხადებას. ჩვენ ვთანამშრომლობთ გამოძიებასთან. არის ზღვა მასალა, გამოთხოვილია პირდაპირი ტრანსლაცია, უნდა დავსხდეთ, ვნახოთ როგორც ადვოკატებმა, ისე პროკურატურამ. უნდა გამოიძის პროკურატურამ ვინ ვის რა სახის დაზიანება მიაყენა.</p><p><p><p>რაც შეეხება სასამართლოს გადაწყვეტილებას, ჩვენ გამომდინარე იქიდან, რომ ყველაზე მეტად დაინტერესებული მხარე ვართ, ამ საქმეზე დადგინდეს ობიექტურობა, უნდა გაირკვეს ვის მიერ მიადგა ადამიანს დაზიანება და საერთოდ, ეს დაზიანება ინციდენტის დროს იყო მიღებუული, თუ ტატამზე მიღებული დაზიანება იყო. ყველაფერს აქვს მნიშვნელობა. ამას საგამოძიებო ორგანიები გამოიძიებენ", - განაცხადა ჭკადუამ.</p></p></p><p><p><p><strong>interpressnews.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> <p></strong></p></p><br></p>
გიზოგ
სამართლიანობამ უნად იზეიმოს, არც ერთი მხარე არ უნდა დაზარალდეს უხეში ძალით. ამ ინცინდენტს მორალური მხარე აქვს, რასაც დიდი ყურადღება უნდა მიექცეს პირველ რიგში. ისიც უნდა გაითვალისწინოს ორივე მხარემ, რომ ''როგორც ყველაფერი არ იჭმევა, ისე ყველაფერი არ ითქმევა''.
"ჩემი ჩამოშორება დაღუპავს და ჩამოაქცევს ფედერაციას და ქვეყანას" - გეგა გეგეშიძე. მხარდამჭერებმა და არამხოლოდ მათ, ჩვენც რიგითმა მოქალაქეებმა მორიგეობა დავაწესოთ, რამე არ მოუვიდეს გეგას, დავიღუპებით... :) :) :)
mamuka
ნათლად ჩანს, რომ ჭიდაობის დროს არაფერი დაზიანება არ ქონია, რას გვაბოლებს ეს ქალი, ნამუსიც კარგი საქონელია. რა გახდა ეს სკამი, ვერავინ რომ ვერ ეცილება,ცოტა საზოგადოთ შეხედონ, კაცი რომელიც უნდა იყოს სამაგალითო როგორც ფერერაციის პრეზიდენტი, ძველბიჭობს და თუნდაც ნერვებს ვერ ითოკავს, ამავე დროს არის თუნდაც რომელიმე სპორტსმენის გზის დამბლოკველი, რა მორალით უნდა დარჩეს თანამდებობაზე.
ნოდო
ეს ქალი 99% დამნაშავეთა ადვოკატია პროკურატურაში გავლენები აქ და იმიტო იყვანენ ადვოკატად ერთს გავიხსენებ ერთ არასრულწლოვან იცავდა 3 თანატოლი დაჭრა ხოდა სასამარტლოზე როგორ ცდილობდა წმინდანად გამოყვანას ის ბრალდებული სწავლობს ოქროს დიპლონზე და ზაფხულში აბარებს უნივერსიტეტში ძნელი დასაჯერებელია მარა თუ არ გჯერათ დაგუგლეთ ასე რო ეხა როგორც არ უნდა გაამართლოს არ გაგიკვირდეთ
ადვოკატი ნიკოლოზ ბასილაშვილისთვის ბრალის დამძიმებას კატეგორიულად უარყოფს და სპორტსმენის იმიჯის შელახვის მცდელობაზე საუბრობს [VIDEO]
ადვოკატის განცხადებით, ზურა დათუნაშვილის ნოტარიულად დამტკიცებულ წერილში აღნიშნულია, რომ დათუნაშვილი და გეგა გეგეშიძე მორიგდნენ და დაზარალებულს პრეტენზია არ აქვს
"ირაკლი კაჭარავასთან ნიკას არანაირი ხელშეკრულება არ ჰქონია და..." - ბასილაშვილის ადვოკატები განცხადებას ავრცელებენ
ბასილაშვილის მძიმე ფსიქოლოგიური მდგომარეობა - როდის შეძლებს ნიკოლოზი კვლავ მაღალ დონეზე თამაშს? (განხილვა)
"ბასილაშვილი დამატებითი ხარჯებისთვის თვეში 7500 ლარს უხდიდა, დეკემბერში კი 85 ათასი დოლარი ჩაურიცხა" - ჩოგბურთელის ადვოკატი