<p>ურეკში შეკრებაზე მყოფმა "ზუგდიდმა" პირველი საკონტროლო მატჩი ეროვნული ლიგის ქობულეთის "შუქურასთან" გამართა <br> ურეკში შეკრებაზე მყოფმა "ზუგდიდმა" პირველი საკონტროლო მატჩი ეროვნული ლიგის ქობულეთის "შუქურასთან" გამართა.</p><p>ზუგდიდელთა სასტარტო შემადგენლობაში პირველად გამოჩნდა <strong>გოჩა ხოჯავა</strong>, რომლის აქტიურობას მოჰყვა პირველი გოლი: მის მიერ კუთხურიდან მოწოდებული ბურთი ვარდნაში ერთი შეხებით გაიტანა <strong>დათა ქირიამ</strong> - 1:0.</p><p>მეორე ტაიმში ქობულეთელებმა <strong>გიორგი კახელიშვილის</strong> გოლით გაათანაბრეს ანგარიში, მაგრამ <strong>გიორგი ფხაკაძემ</strong> მეტოქის კარი მეორედაც აიღო და "ზუგდიდმა" 2:1 გაიმარჯვა.</p><p>ახალწვეულებმა "შუქურაშიც" ითამაშეს: მათ შორის იყო ბათუმის "დინამოდან" წამოსული <strong>გელა გოგიტიძე, ზურაბ მალანია</strong>, რომელიც აქამდე "ზუგდიდში" გამოდიოდა, თბილისის "დინამოს" ორი მოთამაშე - <strong>გია ჩადუნელი</strong> და <strong>გიორგი გოგილაშვილი</strong>, ასევე, "სამტრედიის" ყოფილი ფორვარდი <strong>დავით ჩაგელიშვილი</strong>.</p><p>(იბეჭდება მცირე ცვლილებით)</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>
დინამო(ბთ)-ტორპედო 1:3 - მცველი, როგორც... ფორვარდი [VIDEO]
ვაჟა ჟვანია: ვლადიმირ ვაისს ქება ეკუთვნის!