<p><p><p>ევროპა ლიგის პირველ საკვალიფიკაციო ეტაპზე თბილისის "დინამოს" მოწინააღმდეგე ანდორის "ენგორდანი" იქნება.</p></p></p><p><p><p>"ენგორდანმა" შესარჩევ ეტაპზე ორივე მატჩში სძლია სან მარინოს "ფიორიტას" (2:1, 1:0) და "დინამოსთან" თამაშის უფლება მოიპოვა.</p></p></p><p><p><p>"დინამოსა" და "ენგორდანის" პირველი შეხვედრა 11 ივლისს თბილისში ჩატარდება, განმეორებითი კი 18 ივლისს 1 299-ადგილიან "კომუნალეზე".</p></p></p><p><p><p>"ენგორდანი" ეროვნულ ჩემპიონატში 27 ტურის შემდეგ 33 ქულით მე-4 ადგილზეა.</p></p></p><p><p><p>თბილისის "დინამო" კი უკანასკნელ ხანს საკმაოდ გაძლიერდა, ბოლო 7 მატჩი მოიგო, ეროვნულ ლიგაზე გალიდერდა და წესით, ანდორული ბარიერი უნდა დასძლიოს.</p></p></p><p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ევროპა ლიგაზე თბილისის "დინამოს" მეტოქე გაირკვა" /></a></p></p></p><p><br></p>
ბაჯბაჯა
თუ არ გაყიდეს - "წესით უნდა მოიგონ":))
ერდოღანი :D ყველა ვარიანტში უნდა გავაგდოთ და გაბალაც უნდა მივაყოლოთ ისეთ მდგომარეობაშია გაბალა რომ არ მოვუგოთ არ შეიძლება, გაბალა ტრანსფერმარკეტზე 4 მილიონი ღირს და ამ ბოლოს მხოლოდ გიგაური დაიმატეს. წარმატებები ყველა ქართულ კლუბს ევროთასებზე, ბათუმელი გულშემატკივარი.
ერდოღანს გავაგდებთ.
რა დღეში ვართ... :( ანდორის ჩემპიონატის მე-4 გუნდთანაც რომ უნდა დავამატოთ - წესით უნდა მოიგოს ეროვნული ლიგის ლიდერმაო... ფუი... ჩვენ ბედზე აღარაფერს ვიტყვი :)))