<p><p><div style="text-align: center;">ფოტო: Fcdinamo.ge</div></p></p><p><p><p>ევროპა ლიგის პირველ საკვალიფიკაციო ეტაპზე თბილისის "დინამოსთან" მატჩამდე 1 დღით ადრე ანდორული "ენგორდანის" მთავარმა მწვრთნელმა ფილიპე ბუსტომ პრესკონფერენცია გამართა.</p></p></p><p>მან მოახლოებული მატჩის შესახებ ისაუბრა.</p><p>"ძალიან გვიხარია, რომ ასეთი დიდი გუნდის წინააღმდეგ თამაში მოგვიწევს. სამწუხაროდ, რამდენიმე მნიშვნელოვანი მოთამაშე დაშავებულია და ხვალ ვერ დაგვეხმარება.</p><p>მეტოქე შევისწავლეთ, ვიცით, რომ ძლიერი გუნდია. ყველაზე მეტად სწრაფ კონტრშეტევებს ვუფრთხით, შევეცდებით ამისგან მაქსიმალურად დავიცვათ თავი. გვსურს, ყველაფერი საპასუხო მატჩში გადაწყდეს.</p><p>თვითმკველობა იქნება, თუ ჩემს მოთამაშეებს ვთხოვ, 90 წუთი დაცვაში იდგნენ. გვინდა ლაღად ვითამაშოთ, ვაკონტროლოთ ბურთი და "დინამოს" კარს მივუახლოვდეთ.</p><p>ყოველთვის ვცდილობთ, როდესაც სტუმრად ჩავდივართ, გავიდეთ ქალაქში, დავათვალიეროთ. თბილისში რამდენიმე ადგილი ძალიან მომეწონა.</p><p>საქართველოსა და ანდორას რაღაც კავშირები აქვს. ანდორაში ზოგიერთი ქართველი სპორტსმენი თამაშობდა", - განაცხადა ანდორელთა დამრიგებელმა.</p><p>"ჩვენი მთავარი მიზანი არის, რომ ასეთი პრესტიჟის მქონე გუნდთან ვითამაშოთ. ვიცით, რომ არც ისე დიდი შანსები გვაქვს, მაგრამ ჩვენი მიზანია, რამენაირად გადავურჩეთ პირველ თამაშს.</p><p>როგორც ყველა სხვა გუნდი, ვეცდებით, განმეორებით შემთხვევაში ვისარგებლოთ საშინაო არენის უპირატესობით. ჩვენი სტადიონი თქვენსავით დიდი არ არის, მაგრამ გულშემატკივრები გვყავს.</p><p><p><p>ვეცდებით, ისე ვითამაშოთ, რომ განმეორებით შეხვედრაში, თამაშს აზრი ჰქონდეს", - ეს უკვე "ენგორდანის" მოთამაშის კომენტარია.</p></p></p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title=""ენგორდანის" მწვრთნელი: თვითმკველობა იქნება, თუ ჩემს მოთამაშეებს ვთხოვ, 90 წუთი დაცვაში იდგნენ" /></a></p><p><br></p>
...
ისე იმის მაგივრად უფრო მეტი ხალხი რომ მოსულიყო სტადიონზე, ბილეთის ფასი მიზერული 2 - 3 ლარი ყოფილიყო თუ საერთოდ უფასო არა ანდორის გუნდთან ჩვენთვის პირველ საკვალიფიკაციო ეტაპზე, ამის მაგივრად 5 - 10 ლარი რა ამბავია? თუ ესეც დოლარზეა მიბმული :)