<p>"ფოლა ეშსა" და საჩხერის "ჩიხურას" მატჩის წინ Sportall.ge-სთან კომენტარი ლუქსემბურგული კლუბის მთავარმა მწვრთნელმა ჯეფ სტრეისერმა გააკეთა.</p><p><p><p>"გუნდმა მოსამზადებელი პროცესი კარგად გაიარა და ხვალინდელ მატჩს მოუთმენლად ველოდებით.</p></p></p><p><p><p>სამწუხაროდ, კლუბის ორი მნიშვნელოვანი ფეხბურთელი ტრავმირებულია, მათ ამხანაგურ შეხვედრებში მიიღეს დაზიანება. ამიტომ კვირად დღის შემდეგ თამაშის ახალ გეგმაზე ვმუშაობთ და ვეცდებით, "ჩიხურას" სუსტი მხარეები ჩვენ სასარგებლოდ გამოვიყენოთ.</p></p></p><p>როგორც წესი, ორმატჩიანი დაპირისპირების პირველი შეხვედრა უფრო მეტად ტაქტიკურია, შედარებით დაცვითი. ორივე მხარე ამ პრინციპით თამაშობს, სანამ მოედანზე უკეთ გაიცნობენ ერთმანეთს.</p><p>პირველ მატჩში "ფოლასათვის" მისაღები იქნება ყველა ის შედეგი, რომელიც შემდეგ ეტაპზე გასვლის რეალურ შანსს დაგვიტოვებს.</p><p>ჩვენ "ჩიხურას" დიდ პატივს ვცემ და იმედი მაქვს, როგორც მათი, ისე ჩვენი გულშემატკივრები კარგ ფეხბურთს იხილავენ და ამ შეხვედრიდან სიამოვნებას მიიღებენ."</p><p><p><p>"ფოლა ეშსა" და ჩიხურას შორის შეხვედრა დღეს, 11 ივლისს გაიმართება. მატჩი თბილისის დროით 21:30 საათზე დაიწყება.</p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong>ხვიჩა ყაზაიშვილი ლუქსემბურგიდან</strong></p></p></p><p><p><p> <p><p></p></p></p><p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title=""ჩიხურას" მეტოქის მწვრთნელი: კვირა დღის შემდეგ გეგმები შევცვალეთ" /></a></p></p><br></p>
საჩხერის "ჩიხურა" ლუქსემბურგში ჩაფრინდა [VIDEO]
მასწავლებლის მიერ დაარსებული უძველესი კლუბი - რა გუნდია "ჩიხურას" მეტოქე "ფოლა ეში"