<p>"ბორჯღალოსნების" ყოფილმა მთავარმა მწვრთნელმა და ამჟამად საქართველოს რაგბის კავშირის მაღალი მიღწევების დირექტორმა, ლევან მაისაშვილმა TST სპორტის Youtube არხთან ინტერვიუში მრავალ თემაზე ისაუბრა.</p> <p> </p> <p>მაისაშვილმა კომენტარი "6 ერში" საქართველოს შესაძლო გაწევრიანებაზეც გააკეთა.</p> <p> </p> <p>"მსოფლიო რაგბის ფედერაციის პრეზიდენტის არჩევნებზე ყველგან ვაფიქსირებთ ჩვენ პოზიციას, კი არ ვვაჭრობთ, ჩვენ ალბათ, ერთადერთი ქვეყანა და ერთადერთი რაგბის კავშირი ვართ, რომელიც არ ითხოვს ფულს, არამედ ითხოვს შესაძლებლობას. მოგვეცით საშუალება, გვათამაშეთ და ჩვენ თვითონ ვიშოვით აქ ფულს, გავაკეთებთ ჩვენ გასაკეთებელს. "ბიძია დამეხმარე"-ს პოზიციით არც ერთ მსოფლიო რაგბის პრეზიდენტთან ჩვენ არ გვქონია მოლაპარაკება.</p> <p> </p> <p><strong><a href="https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=3ae99E5mrnM&t=1128s" target="_blank" rel="noopener">სრული ინტერვიუს სანახავად გადადით ლინკზე</a></strong></p>