<p>ქართველ 21-წლამდელებს ბოლო მომენტში ტრავმების გამო ორი ფეხბურთელი გამოაკლდათ</p><p><br> საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები ტალინშია და ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი მატჩისთვის ემზადება. 1-ელ სექტემბერს <strong>გია გეგუჩაძის</strong> გუნდი ესტონეთს დაუპირისპირდება.</p><p>ქართველ 21-წლამდელებს ბოლო მომენტში ტრავმების გამო ორი ფეხბურთელი გამოაკლდათ - "საბურთალოს" ნახევარმცველი <strong>ირაკლი ბიძინაშვილი</strong> და ქობულეთის "შუქურას" მცველი <strong>ირაკლი კომახიძე</strong>. ამის გამო მთავარ მწვრთნელს შემადგენლობაში კორექტივების შეტანა მოუხდა და ტალინში ნაკრებთან ერთად გაემგზავრა თბილისის "ლოკომოტივის" კაპიტანი <strong>დავით უბილავა</strong>.</p><p>ახალგაზრდული ნაკრები თბილისიდან 16 ფეხბურთელით გაფრინდა, ტალინში კი გუნდს ლეგიონერებიც შეუერთდნენ.</p><p><span style="color: #3366ff;"><strong>საქართველოს ნაკრები</strong></span></p><p><span style="text-decoration: underline;">მეკარეები:</span> ლაზარე კუპატაძე (ლოკომოტივი), ოთო გოშაძე (საბურთალო), ბექა ქურდაძე (საბურთალო);</p><p><span style="text-decoration: underline;">მცველები:</span> თორნიკე კირკიტაძე (დინამო თბ), გრიგოლ ჩაბრაძე (საბურთალო), გიორგი თევზაძე (დინამო თბ), გაგი მარგველაშვილი (საბურთალო), ჯემალ ტაბიძე (გენტი, ბელგია), დაჩი ცნობილაძე (სამტრედია), დავით უბილავა (ლოკომოტივი);</p><p><span style="text-decoration: underline;">ნახევარმცველები:</span> ოთარ კიტეიშვილი (დინამო თბ), გიორგი ხარაიშვილი (საბურთალო), გიორგი გოროზია (სტაბეკი, ნორვეგია), ვალერიან გვილია (ბატე, ბელარუსი), საბა ლობჟანიძე (ჩიხურა), ლევან ნონიკაშვილი (დილა), მათე ცინცაძე (დინამო თბ);</p><p><span style="text-decoration: underline;">თავდამსხმელები:</span> ნიკა კაჭარავა (ეთნიკოსი, კვიპროსი), გიორგი ბერიძე (გენტი, ბელგია), ბაჩანა არაბული (სამტრედია), ბუდუ ზივზივაძე (სამტრედია).</p><p><span style="color: #888888;"><strong>მომზადებულია GFF.GE-ს მიხედვით</strong></span></p>
რა აუცილებელი იყო გეგუჩაძის წამოყვანა დინამოდან ახალგაზრდულში ვერ ვხვდები. დინამოს უფრო ჭირდებოდა ამ ეტაპზე და ეს ციკლი ახალგაზდებს მაინც ჩაგდებული ჰქონდათ. მაგარი უაზრობა გააკეთეს.