<p>კლუბის ახალმა მფლობელებმა 38 წლის სპეციალისტის დაბრუნება გადაწყვიტეს</p><p><br> <strong>ჯენარო გატუზო </strong>"პიზას" მთავარი მწვრთნელის თანამდებობაზე წასვლიდან ერთი თვის შემდეგ დაბრუნდა. ამის შესახებ იტალიური კლუბის ოფიციალური "თვითერი" იუწყება.</p><p>კლუბში დაბრუნებული 38 წლის სპეციალისტის ხელმძღვანელობით, გუნდმა ღია ვარჯიშიც ჩაატარა.</p><p>წარსულში ცნობილმა იტალიელმა ფეხბურთელმა "პიზა" 2015 წლის ზაფხულში ჩაიბარა და გასული სეზონის შედეგებით, გუნდი იტალიის რანგით მეორე დივიზიონში, სერია B-ში გადაიყვანა. მოგვიანებით კი ხელმძღვანელობასთან კონფლიქტის გამო კლუბი დატოვა.</p><p>მას შემდეგ "პიზაში" ახალი მფლობელები მოვიდნენ, რომლებმაც გატუზოს დაბრუნება გადაწყვიტეს.</p><p>შეგახსენებთ, რომ ერთი ხანობა ჯენარო გატუზო ბერძნულ ოფი-ს წვრთნიდა, სადაც <strong>გიორგი ლორია</strong> და <strong>გიორგი მერებაშვილი</strong> თამაშობდნენ.</p>