რის სიყვარულიც მე მისწავლია" (გალაკტიონი)
ერთი წელი გავიდა დიდი ზეიმიდან - საქართველოს საფეხბურთო ნაკრები ევროპის ჩემპიონატზე გავიდა! ესაა დღე, რომელსაც ბევრი საუბარი არ უხდება, კიდევ უნდა შეხვიდე იმ გრძნობების მორევში, მაშინ რომ დაგვუუფლა. კიდევ უფრო დიდი ბედნიერებაა, ყველაფერ ამას ევრო 2024-ზე ღირსეული თამაში და პლეი-ოფში გასვლა რომ მოჰყვა.
ევროპის ჩემპიონატის ჯგუფური ეტაპის მესამე ტურში, პორტუგალიის ნაკრებთან გამარჯვების შემდეგ მთავარმა მწვრთნელმა ვილი სანიოლმა თქვა: "ყველაფრის გაანალიზება უფრო გვიან
ხდება. ვამაყობ, რომ ამ ფეხბურთელების დამრიგებელი ვარ, საქართველოს იმიჯი შესანიშნავად წარმოაჩინეს. მთავარი იყო, რამე არ გვენანა. როცა დებიუტანტი ხარ, განსაკუთრებული წნეხი არ გაქვს. მთავარი იყო, საქართველოსთვის სიამაყე მოგვეტანა და ასეც გავაკეთეთ!"
altზღაპარში ვართ, ზღაპარში - საქართველოს ნაკრებმა რონალდოს პორტუგალია დაამარცხა და პლეი-ოფში ესპანეთს შეხვდება [VIDEO]
altჩანაწერები გერმანიიდან. კვარაცხელია - ლიდერი, რომელშიც გულწრფელი ბავშვი ცხოვრობს - ისევ დავრუნდებით!..
მკითხველის კომენტარები / 8 /
დაუვიწყარი დღე იყო საქართველოსათვის, ამდენი წლების ნატვრის ასრულება. ნატვრაც ნატვრაა და ისეთს ვერც ვინატრბდით ჯგუფიდან პლეი ოფში პორტუგალიის მოგებით გასვლაზე. მეგონა მე ერთ ერთ მცირედში მოხვედრილი ვიყავი ვინც ბავშვივით ვტიროდი. თურმე რამდენმა იტირა მერე ზოგი კადრებიც ვნახე. ვნახე გადარეული ქვეყან და მე მჯერა ამ ბიჭებთან ერთდ უკეთესი დღეებიც გველის. მადლობა ჩვენ ბიჭებს ყველას, მადლობა ვილის, მადლობა ფედერაციას. ყველას ვინც პატარა წვლილი შეიტანა. მადლობა ქართველ ქომაგებს ვინც თავისი სილამაზე და ხიბლი შესძინეს ევროპის ჩემპიონატს. ვერასოდეს წარმოვიდგენდი თუ ბედნიერება ასე აატირებდა ადმიანებს და დღეს ისევ ცრემლი მომდის როდესაც იმ ვიდეოებს უყურებ. ძალიან მაგარი რამეა ფეხბურთი და არა მარტო ჩვენ, სხვა ერების გენეტიკურობას უკავშირდება. ალბათ ამიტომაც ქართველებმა ვიგრძენით ამდენი ხნის მართლა დამოუკიდებლობის შემდეგ, ნამდვილად ჩვენი ქვეყნის ხმა მსოფლიოში. რომ ჩვენც აქ ვართ!
პ.ს. ამიტომ ყოველთვის ვიძახი. სპორტია პოლიტიკა და ყველაზე დიდი პოლიტიკაა ფეხბურთი. მილლიარდობით ხალხის ინტერესია ამის დამამტკიცებელი. ბევრმა მათგანმა გაიცნო საქართბელო.
19:44 26-03-2025
ეს დღე არასოდეს დამავიწყდება! ეს იყო დღე, როდესაც მთელი ქვეყანა ბედნიერი იყო . როგორც იქნა ასრულდა ის ნატვრა, რასაც ქართული ფეხბურთის ქომაგი 30 წელი ელოდა. ცალკე აღნიშვნის ღირსია გერმანიის მწვანე მინდვრებზე როგორ ღირსეულად წარმოაჩინეს ქართველმა ფეხბურთელებმა ჩვენი სამშობლო და ღირსეულადაც გვიწოდეს - გუნდი აღმოჩენა.
წინ კიდევ გველის წარმატებები და შემდეგი გაჩერება უნდა იყოს მუნდიალი 2026.
დიდება და გამარჯვება საქართველოს!