<p><address style="text-align: center;"><span style="font-family: arial black, avant garde;">© მარიამ გაგნიძე</span></address> <p><div style="text-align: center;"><span style="font-family: arial, helvetica, sans-serif;"></p><p></span></div></p> <p><p>ბოლნისის ‘ყოჩებმა’ მოუგებელი მატჩების სერია 10-მდე გაზარდა და ახალ წელს 13 ქულით, დიდი 10-ის ბოლო ადგილზე ხვდება.</p></p></p><p>მე-11 ტურში ქვემოქართლელები ქვეყნის ჩემპიონს, ‘ბათუმს’ მასპინძლობდნენ და ანგარიში თემო სოხაძემ ჯარიმით გახსნა, თუმცა პასუხად სტუმრებმა ბურთი ფრთაზე გაშალეს და ნიკა ნინიძემ ლელო ალამთან გაიტანა, ხოლო ბექა ურჯუკაშვილმა გარდასახა.</p><p>სოხაძემ მე-14 წუთზე ჯარიმით ჩამორჩენა მინიმუმამდე დაიყვანა. ურჯუკაშვილს საპასუხო დარტყმა დაახლოებით 25 მეტრიდან 25-ე წუთზე გაუცუდდა. სამ წუთში ზღვისპირელებმა კიდევ ერთხელ გაშალეს შეტევა მარჯვენა ფრთაზე, დურმიშხან ჯაბნიძე მბოჭავმა ვერ შეაჩერა და ლელო ალამთან გავიდა, გარდასახვა კი მიზანს ასცდა - 6:12.</p><p>პირველი ტაიმის მიწურულს და მეორეს დასაწყისში გატანილი ჯარიმა-არეკნით, სოხაძემ წონასწორობა აღადგინა, მაგრამ მალევე ურჯუკაშვილმა ჯარიმით უპასუხა და ‘ბათუმმა’ ლიდერობა დაიბრუნა. სოხაძეს კარის წინ 22 მეტრიდან ანგარიშის გათანაბრების კარგი შანსი მე-60 და 78-ე წუთებზე ჰქონდა, თუმცა დარტყმები გაუცუდდა. 71-ე წუთზე კარის წინ 40 მეტრიდან ჯარიმა ურჯუკაშვილმაც ვერ გაიტანა, თუმცა მან შეცდომა ბოლო წუთზე გამოასწორა - ის ანზორ სიჭინავას კონტრშეტევას მიყვა, ლელო გაიტანა და გარდასახვით საბოლოო შედეგი დააფიქსირა - 22:12.</p><p><p><p>‘ბათუმმა’ წელი 37 ქულით დაასრულა, მინიმუმ ხვალამდე პირველ ადგილზეა და კონკურენტის, რუსთავის ‘ხარების’ შეხვედრას ელოდება.</p></p></p><p><p><p><strong>მომზადებულია rugby.ge-ს მიხედვით</strong></p></p><br></p>
"ლოკომოტივმა" "ყოჩებს" 20 წუთში 23 ქულა ამოუქაჩა და გაიმარჯვა
დიდი 10 | "ბათუმი" საქართველოს ჩემპიონია - მეოთხედ!