<p>საქართველოს მორაგბეთა ნაკრები 2017 წლის დასკვნითი შეხვედრისთხვის ემზადება <br> საქართველოს მორაგბეთა ნაკრები 2017 წლის დასკვნითი შეხვედრისთხვის ემზადება.</p><p>მილტონ ჰეიგის შეგირდები 25 ნოემბერს მიხეილ მესხის სახელობის სტადიონზე ამერიკის ნაკრებს დაუპირისპირდებიან. შეხვედრა 18:00 საათზე დაიწყება, თამაშის ყურებას "რაგბი ტვ"-სა და "იმედზე" შეძლებთ.</p><p>გულშემატკივრებს ბილეთების შეძენა შეუძლიათ</p><p>ჩვენი ნაკრების ბოლოდროინდელმა ასპარეზობამ გულშემატკივრებს "ბორჯღალოსნების" 6 ერში შესვლის იმედი კიდევ უფრო გაუღვივა.</p><p>ამ და სხვა საინტერესო საკითხებზე Sportall.ge "რაგბი ტვ-ს" კომენტატორსა და სარაგბო ექსპერტ, ნიკა ჩალათაშვილს ესაუბრა.</p><p><span style="color: #3366ff;"><strong>6 ერის პერსპექტივა</strong></span></p><p>ჩემი აზრით საქართველოს ნაკრები 6 ერისთვის ჯერ არაა მზად. ჩვენი გუნდი, პირველ რიგში, სათამაშო მრავალფეროვნებით და ტემპით მოიკოჭლებს. ახალ თაობას, რომელიც ახლა ასაკობრივ ნაკრებებში თამაშობს, შეუძლია ეს ხარვეზი გადაჭრას, თუმცა ამას რამდენიმე წელი დასჭირდება.</p><p>6 ერში 2000 წელს იტალია მიიღეს და გარკვეული წრეები ამას დღემდე ნანობენ. "აძური" ვერც თამაშის ხარისხით დაეწია ბობოლებს და ვერც სტადიონების შევსებას არხერხებს.</p><p>ცხადია, ასეთი საშიშროება ჩვენს შემთხვევაშიც არსებობს და კომერციული ტურნირის ხელმძღვანელობა ძალიან იფრთხილებს, რომ თამაშების სანახაობრივი მხარე არ გაწყალდეს.</p><p><span style="color: #3366ff;"><strong>უელსთან შეხვედრაზე</strong></span></p><p>ის, რომ ჩვენ ამ მატჩს როგორც მოსაგებს ისე ვაფასებთ უკვე ნიშნავს, რომ "ბორჯღალოსნებისთვის" ეს პოზიტიური შეხვედრა იყო, მით უმეტეს, რომ მსგავსი ტესქტები აქამდე ჩვენი უშანსო დამარცებით მთავრდებოდა.</p><p>გადამწყვეტ მომენტში ისევ და ისევ სათამაშო ფანტაზია და ტემპი დაგვაკლდა, თორემ აუცილებლად მოვერეოდით. დარწმუნებული ვარ მოგებაც მალე იქნება.</p><p><span style="color: #3366ff;"><strong>ამერიკასთან შეხვედრა</strong></span></p><p>ამერიკის ნაკრებთან მატჩს ჩვენი გუნდი ძალიან პოზიტიური ფონით ხვდება. წინა ორ შეხვედრაში ბიჭებს თამაშიც კარგი გამოუვიდათ პუბლიკამაც ძალიან დადებითი მუხტი შექმნა. ვფიქრობ, კარგი ბრძოლა იქნება, მაგრამ დამაჯერებლად მოვიგებთ.</p><p>ავტორი: ლაშა ბეგიაშვილი</p>
დევნილი კოლხი ხედავ, რა დამაჯერებლად მოვიგეთ?