<p><p><p>"შავი ლომის" მთავარი მწვრთნელი ლევან მაისაშვილი "თელ-ავივ ჰითთან" დამაჯერებელი გამარჯვებით და ზოგადად, გუნდის პროგრესით კმაყოფილია.</p><p>ქართულმა ფრენჩაიზმა რაგბი ევროპის სუპერთასის გადადებულ მატჩში, ფეთაჰ თიქვაში მეტოქეს 7 ლელო დაუდო და 52:28 დაამარცხა. "შავმა ლომმა" ბონუს-ქულაც აიღო და აღმოსავლეთ კონფერენციას 20 ქულით ლიდერობს. ის "ენისეისთან" გამოტოვებულ შეხვედრას თებერვალში ან მარტში გამართავს.</p><p>პლეი-ოფში ორივე გუნდი გასულია. კრასნოიარსკელები ქართველებს 4 ქულით ჩამორჩებიან და მომავალი თამაშის შედეგზეა დამოკიდებული, ნახევარფინალში ესპანურ "იბერიანსს" დავუხვდებით თუ პორტუგალიაში "ლუზიტანუშს" ვეწვევით.</p><p>მაისაშვილი მიიჩნევს, რომ მოთამაშეებისთვის "თელ-ავივ ჰითთან" თამაში უფრო დიდი გამოცდილების მომტანია, ვიდრე დანარჩენ მეტოქეებთან:</p><p>"არაერთხელ მითქვამს, რომ "ჰითი" მაღალი ხარისხის მოთამაშეებითაა დაკომპლექტებული და მათ წინააღმდეგ თამაშით მორაგბეები უფრო მეტ გამოცდილებას იღებენ, ვიდრე დანარჩენ შეხვედრებში. ეს გუნდი ნაკრების სიძლიერეს ემსახურება და მნიშვნელოვანია მოთამაშეებმა მიიღონ საერთაშორისო გამოცდილება. ვთვლი, რომ ძალიან ბევრი მათგანისთვის "თელ-ავივ ჰითის" წინააღმდეგ თამაში კარგი შესაძლებლობა იყო".</p><p>მაისაშვილი კმაყოფილი დარჩა თამაშის ხარისხითაც, მით უმეტეს, რომ გუნდმა კაპიტნის, მერაბ შარიქაძის გარეშე ითამაშა:</p><p>"მეტოქე ყველა კომპონენტში დავჯაბნეთ და დაგეგმილი ბონუსიც ავიღეთ. მნიშვნელოვანია, რომ წელი მოგებით დავასრულეთ და პლეი-ოფის საგზურიც გავინაღდეთ. დავდეთ როგორც ძალისმიერი, ასევე ღია თამაშიდან საკმაოდ ლამაზი ლელოები. ხაზგასასმელია, რომ ეს გამარჯვება კაპიტნის გარეშე მოვიპოვეთ. მნიშვნელოვანია, რომ გუნდში გვყავდეს რამდენიმე ლიდერი და დამოკიდებული არ ვიყოთ ორ-სამ მოთამაშეზე. მთლიანობაში, აგვისტოდან დღემდე დიდი სამუშაო ჩატარდა, რისთვისაც მადლობა მწვრთნელებს და მოთამაშეებს. წელიწადს კარგ ნოტზე ვასრულებთ და სამომავლოდ უფრო მრავალფეროვანი გეგმები გვაქვს“.</p></p></p><p><p><p><strong>rugby.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>
დიდ 10-ში ყველა გუნდს მინიმუმ 4-5 ლეგიონერი უნდა ყავდეს და გაცილებით სწრაფად განვითადრებით.
სხარტიც გვყავს და მოაზროვნეც. ნუ ვიცით ბიჭების "გადავლა" დაუნახავობით, ნაკრებს სხვა წნეხში უწევს თამაში.