<p><p><p>ჩელენჯ თასის მესამე ტურში „შავი ლომი“ გასვლაზე „კასტრთან“ 6:28 დამარცხდა.</p></p></p><p><p><p>მასპინძელი ფავორიტი იყო, ქართულ ფრენჩაიზზე უკეთ თამაშობდა, მეტადრე დერეფანში, ოთხი უპასუხო ლელო გაიტანა და გაიმარჯვა.</p></p></p><p><p><p>„შავი ლომი“ ჯგუფში ბოლო მატჩს 20 იანვარს თბილისში „კლერმონთან“ ჩაატარებს.</p></p></p><p><strong>კასტრი. „პიერ ფაბრე“</p><p>კასტრი – შავი ლომი 6:28</p><p></strong> <p><p><strong>შავი ლომი</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong>ხაზი: </strong>15. მირიან მოდებაძე, 14. აკაკი ტაბუცაძე, 13. გიორგი კვესელაძე, 12. მერაბ შარიქაძე (კაპ.), 11. სანდრო თოდუა, 10. ლუკა მატკავა, 9. გიორგი მარგალიტაძე;</p></p></p><p><p><p><strong>შერკინება:</strong> 1. დათო აბდუშელიშვილი, 2. ირაკლი ქვათაძე, 3. გიორგი ჩხარტიშვილი, 4. ნოდარ ჭეიშვილი, 5. გრიგორ ქერდიყოშვილი, 6. გიორგი კერვალიშვილი, 7. სანდრო მამამთავრიშვილი, 8. ილია სპანდერაშვილი.</p></p></p><p><p><p><strong>მარქაფა: </strong>16. თენგიზ ზამთარაძე, 17. ალიკო შამილიშვილი, 18. ნიკოლოზ ხატიაშვილი, 19. დემურ ეფრემიძე, 20. საბა კურტანიძე; 21. ალექსანდრე ჯიღაური, 22. თორნიკე კახოიძე, 23. ლუკა ცირეკიძე.</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
ამომწურავი და ღრმა პროფესიული ანალიზია სტატიაში.
უბრალოდ ისინი პროფესიონალურად უდგებიან საქმეს, რაც დისციპლინაში გამოიხატება
ყოჩაღ ბიჭებს,ამ ტურნირშიც კონკურენტულები არიან, მაგრამ ზოგადად რა დაგვემართა შერკინებაში-აბსოლუტურად გაუგებარი- აუხსნელია, ასეთი რეგრესი როგორც ნაკრების, ისე გუნდებში როგორ,და რატომ(?!), თითქმის ყველასთან ვმარცხდებით(?!), როცა ჩვენი ერთ-ერთი ძლიერი კომპონენტი იყო, მით თამაშებს რომ ვიგებდით ყველა დონეზე შერკინება-კარიმა- აუტი- ლელოთ, ზელანდიასაც უკან ვახევინებდით და დღეს- ასეთი რეგრესი(?!) აქ რომ არ დაგვეთმო,შეიძლება არც წაგვეგო, დერეფანში სისუდტით-აც კი... სერიოზულად ყირადსაღებია!
დიმა
ახალი წლების ჭამა-სმის შემდეგ, ბიჭები ფორმაში არ იყვნენ.
გივი-ს
მორჩით ამ გაუთავებელ ჭორაობას. ან დაწერეთ რა და როგორ, ანდა მოკეტეთ. 5 წელი იყო სანაკრებო კაცი და ახლა აღარაა? მარტო ჩილაჩავა ხომ არაა ვინც მაისაშვილმა მოიძულა. მოგვაშორეთ ეს მაისაშვილი !
დერეფანში,სხვა პრობლემებთან ერთად,სიმაღლეც და ამის გამო,თავდაჯერებაც გვაკლია.ამ თამაშს რაც შეეხება,კასტრი,უბრალოდ ჩვენზე მაღალი კლასის გუნდია,რომელიც საკუთარ მოედანზე,ძალიან ძლიერია.ასე რომ მათთან წაგება,სამარცხვინო არ არის.ძლიერის წინააღმდეგ კი,შენი სისუსტეები,უფრო მეტად ჩანს.სწორედ ასეთი მატჩები გაგვაძლიერებს.უბრალოდ,ბოლო წუთებზე,მეოთხე ლელოს გაშვებამ დამწყვიტა გული.ივანიშვილიც რომ გვყოლოდა,ასე ადვილად ვერ გვაჯობებდნენ.
იმიტომ რომ ისწ მაისაშვილს დატოვებენ. ეს ინგლისელის ამბავი ფეიკი იყო. ვითომ ძალიან უნდოდათ, თან ხომ ნახეთ რა აუგორეს, საშინელი დესპოტი იყოს, თან იმნდროს გააჟღერეს ეს ინფორმაცია, როცა ვითომ გადაწყვეტილი იყო მისი დანიშვნა. აღარ არის საუბარი არც ინგლისელზე და არც სხვა ვინმეზე. ყველამ ვინც მსოფლიოს შემდეგ გაუშვეს ტრენერები უკვე დანიშნეს. აგერ პორტუგალიამ არგინტინელი დანიშნა, ჩვენთან რა გახდა, რა ქრისტეს პერანგი . . . ეს ყველაფერი იმის გამო იყო, რო დროებით ჩამცხრალიყო ის ვნებათღელვა რაც მაისაშვილის ჩასვრას მოჰყვა მსოფლიოზე. და იტყვიან არ გამოდის ვინმე სერიოზული ტრენერის მოყვანა, ან ბაზარზე არ არის თავისუფალი, ან ძაან ძვირია. ამიტომ აგერ მაისაშვილი, თავისი შავი ლომით, ბარემ იყოს, თან წლებია ნაკრებს წვრთნის და რაღა თავი ავიტკიოთ ვინმე უცხოს მოყვანით?! გადააყოლეს ამ შავ ლომს ნაკრები. ნეტავ ვცდებოდე, მაგრამ ამათ ხელში რაიმეს პოზიტიურს არ ველი
rable
დერეფნის პრობლემა მხოლიდ ჩვენ გვაქვს თუ მეჩვენება, რით ვერ დაამუშავეს ეს კომპონენტი, საკვანძოა უპირატესობის მოსაპოვებლად თან... დღეს ჩვენმა ფლანგებმა მოისუსტეს.. კვესელაძეს რეგრესი რომ აქვს რთული დასანახია? -პოზიციების სწორად შევსებას ცდილობს ვითომ მარა გამოთიშულია თამაშიდან.. შარიქაძეც დამძიმებული ჩანდა.. რაცაა ესაა, მადლობა ყველას და უკეთეს მომავალს ვისურვებდი. იხარეთ