<p>საქართველოს 7-კაცამ ურუგვაიში, მონტევიდეოში გამართულ მსოფლიო რაგბის ჩელენჯერის სერიის მეორე ეტაპზე 5-იდან სამი თამაში მოიგო და მე-9 ადგილი დაიკავა.</p><p>დასკვნითი მატჩი იაპონიასთან გვქონდა და მე-2 წუთზე საბა არჩვაძის გარდასახული ლელოთი დავწინაურდით. მერე თეიმურაზ კოხოძემ ყვითელი ბარათი მიიღო და საჯარიმო ლელოთიც დავისაჯეთ, თუმცა ჯერ კიდევ კაცნაკლულები გიორგი ჯობავას ინდივიდუალური ლელოთი დავწინაურდით.</p><p>იაპონიამ ამჯერადაც შეძლო ანგარიშის გათანაბრება და თამაში დამატებით დროში გაგრძელდა, სოსო მათიაშვილის ლელომ კი საქართველოს 17:12 მოაგებინა.</p><p>ამრიგად, მონტევიდეოს ეტაპზე საქართველომ 4 ქულა მიიღო, ჯამში 10 გაუხდა და საერთო ცხრილში მე-9 ადგილზეა. მსოფლიო რაგბის ჩელენჯერის სერიის მესამე, დასკვნით ეტაპს, 18-19 მაისს გერმანია, მიუნხენი უმასპინძლებს.</p><p>მეორე ეტაპის გამარჯვებული ურუგვაი გახდა, რომელმაც ფინალში ჰონკონგი დაამარცხა, კენიამ კი ჩილეს სძლია და მესამე ადგილი დაიკავა. სერიას ორი ეტაპის ჯამში 36-36 ქულით კენია და ურუგვაი ლიდერობენ.</p><p>7-კაცას შემადგენლობა მსოფლიო რაგბის ჩელენჯერის მეორე (მონტევიდეო, ურუგვაი) ეტაპზე:</p><p>ნიკოლოზ რეხვიაშვილი, გიორგი ჭუაძე, იოსებ მათიაშვილი, სერგი ჩხაიძე, თემურ კოხოძე, საბა არჩვაძე, გიორგი ჯობავა, გაგა ქევხიშვილი, რომან მახათაძე, ირაკლი სიმსივე, თემურ ჭიჭინაძე, დავით იმნაძე.</p><p><p><p>მწვრთნელები: ბესიკ ხამაშურიძე, გია ლაბაძე</p></p></p><p><p><p><strong>Rugby.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>