<p>საქართველოს ხელბურთის ფედერაციამ მოიგო ევროპის ჩემპიონატის პირველი შესარჩევი ეტაპის მასპინძლობის უფლება 2021 წლის 12-14 მარტს - მონაწილეობენ საქართველო, ბრიტანეთი, ბულგარეთი და კვიპროსი.</p><p>წილისყრა დღეს, დანიის ქალაქ ჰერნინგში გაიმართა. ევრო 2024 ფინალური ტურნირი გერმანიაში გაიმართება. 4 ნაკრები კვალიფიკაციას პირველი რაუნდიდან იწყებს. ამ ტურნირის ორი გამარჯვებული გავა მეორე ეტაპზე, პლეი-ოფში. მათ დაემატება ლუქსემბურგი და IHF ერთა თასის საუკეთესო ევროპული გუნდი. პლეი-ოფი 2022 წლის პირველ ნახევარში უნდა გაიმართოს.</p><p>გამარჯვებულები 2022 წლის შემოდგომაზე დაიწყებენ მთავარ შესარჩევ რაუნდს, რომელშიც ევროპის 32 უძლიერესი გუნდი ითამაშებს. გათამაშდება ფინალური ეტაპის 20 საგზური.</p><p>პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი იანვარში უნდა გამართულიყო, მაგრამ ევროპის ხელბურთის ფედერაციამ, პანდემიის გამო, მარტისთვის გადადება ამჯობინა.</p><p>ხელბურთი. ევრო 2021. კაცები.</p><p>პირველი შესარჩევი ეტაპი. 12-14 მარტი, 2021 - საქართველოში</p><p><strong></p><p>12 მარტი</strong></p><p>ბულგარეთი - ბრიტანეთი, საქართველო - კვიპროსი</p><p><strong>13 მარტი</strong></p><p>კვიპროსი - ბულგარეთი, საქართველო - ბრიტანეთი</p><p><strong>14 მარტი</strong></p><p>ბრიტანეთი - კვიპროსი, სქართველო - ბულგარეთი</p><p><p><p>2 საუკეთესო გავა პლეიოფში</p></p></p><p><p><p><strong>geohandball.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>