<p><p><div style="text-align: center;">ფოტო: geonoc.org.ge</div></p></p><p><p><p>ბაქოში მიმდინარე ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალის მეორე დღეს საქართველოს ნაკრების მონაგარი 4 მედლით გაიზარდა. ოთხივე შემთხვევაში წარმატება თავისუფალი და ბერძნულ-რომაული სტილით მოჭიდავეებზე მოდის.</p></p></p><p>თავისუფალი სტილით მოჭიდავეთაგან ხალიჩაზე <strong>ლუკა გუგეშაშვილი</strong> (48 კგ) და <strong>დავით აბდალაძე</strong> (60 კგ) გავიდნენ და შესაბამისად, ვერცხლის და ბრინჯაოს მედლები მოიპოვეს.</p><p>ასეთივე შედეგი აქვთ ბერძნულ-რომაული სტილით მოჭიდავე <strong>ხვიჩა აბულაძესა</strong> (48 კგ) და <strong>ნიკა ბროლაძეს</strong> (60 კგ). აბულაძეს ვერცხლის მედალი ერგო, ბროლაძეს - ბრინჯაოსი.</p><p>ფესტივალის პირველ დღეს ვერცხლის მედლები მოიპოვეს თავისუფალი სტილით მოჭიდავე <strong>ნიკოლოზ სანთელაძემ</strong> (45 კგ) და ბერძნულ-რომაული სტილით მოჭიდავე <strong>რომეო ბერიძემ</strong> (55 კგ).</p><p>ქართველმა ჩოგბურთელებმა - <strong>კატრინ ესაძემ</strong> და <strong>ლიზი დოლიძემ</strong> 2:6, 6:2 (11:9) დაამარცხეს ავსტრიელთა დუეტი და წყვილთა შეჯიბრების მეორე წრეში გავიდნენ.</p><p><p><p>22 ივლისის მონაცემებით, საქართველოს ნაკრები საერთო ჩათვლაში 6 მედლით (4 ვერცხლი, 2 ბრინჯაო) მე-9 ადგილზეა.</p></p></p><p><p><p><strong>მომზადებულია geonoc.org.ge-ს მიხედვით</strong></p></p><br></p>