<p><p><p>ახალგაზრდული ევროპირველობის შესარჩევი ტურნირის მეორე ტურში, სახლში მარცხის (0:3) მიუხედავად, აზერბაიჯანელთა ნახევარმცველი ფარიდ ნაბიევი საქართველოს ნაკრებს მათზე უფრო ძლიერ გუნდად არ მიიჩნევს.</p></p></p><p><p><p>აი, რა გაუმხილა მან ნამატჩევს azerisport.com-ს:</p></p></p><p><p><p>"ალბათ, შეხვედრისთვის ვერ განვეწყვეთ. ცუდად ვითამაშეთ. მომენტები გვქონდა, მაგრამ დიდხანს ვიდექით დაცვაში დ გუნდი თავდაჯერებული არ იყო. ასეთ მოწინააღმდეგესთან თამაში შეიძლებოდა, მაგრამ ვერ გავიგე, რა დაგვემართა. თამაში არ წაგვივიდა და ეს ქართველებმა გამოიყენეს.</p></p></p><p><p><p>სლოვაკეთთან მოგების შემდეგ ეიფორიაში არ ვიყავით, უბრალოდ დავიღალეთ. საქართველოს ჩვენზე ძლიერ გუნდად არ ვთვლი. მათი დამარცხება შეგვიძლია, თუმცა არ გამოგვივიდა.</p></p></p><p><p><p>მატჩის მერე ბევრმა კინაღამ იტირა... ძალიან გვინდოდა საკუთარ მოედანზე მეტოქის ძლევა. გულდასაწყვეტია 0:3 წაგება. ეს ჩვენთვის რთულია. უნდა მოვითმინოთ და მომავლისაკენ ვიყუროთ.</p></p></p><p><p><p>გაჯიევის გაძევებამ ჩვენი სიტუაცია გაართულა. უკან მოგვიწია დახევა, შეტევა არ გამოგვდიოდა. სიტყვები არ მყოფნის".</p></p></p><p><p><p> <p><p><p><p></p></p></p><p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="აზერბაიჯანელი ნახევარმცველი 0:3 წაგების შემდეგ: საქართველო ჩვენზე ძლიერი არაა " /></a></p></p><br></p>