<p>დღეს, ყატარის მასტერსის ბოლო, დასკვნით დღეს, ქართველმა ახალგაზრდა ლაშა ბექაურმა ბრინჯაოს მედლის მოპოვება შეძლო.</p><p>ლაშასთვის დღე კარგად დაიწყო, პირველი ორი შეხვედრა ლი კოჩმანისა და ნემანია მაიდოვის წინააღმდეგ გამართა და ორივეში გამარჯვება მოიპოვა.</p><p>ქართველმა ფალავანმა მარცხი მეოთხედფინალურ დაპირისპირებაში იწვნია, სადაც მიხაილ იგოლნიკთან დამარცხდა.</p><p>რეპეშაჟში ლაშამ ალტანბაგანა განტულგა დაამარცხა და მესამე ადგილისთვის ჭიდაობის უფლება მოიპოვა.</p><p>ბრინჯაოს მედლისთვის ბექაური თურქეთის სახელით მოასპარეზე ჟგანკს დაუპირისპირდა. ქართველმა გამარჯვება მეტოქის 3 გაფრთხილებით მოიპოვა.</p><p><br></p>
ლაშა ძვირფასი ალმასია, რომლისგანაც დიდი ბრილიანტი უნდა გაითალოს. მისი ჭიდაობის სტილი ბოდაველისა და გურამ გოგოლაურის სტილს მაგონებს, ასეთივე უშიში იყო ცხონებული რამაზ ხარშილაძეც. მაგრამ მათ ჰქონდათ ულევი ენერგია და თითქმის არ იღლებოდნენ. ასეთივე სუნთქვა უნდა გამოიმუშაოს ლაშამაც. მაქვს ასეთი შენიშვნა: ჭიდაობს გამართული გადავლებებით, მაიდან კი ადვილია ბრუნზე გდება და უკან ჩაჩეხვა. ძველმა გულშემატკივრებმა გაიხსენეთ ცხონებული ჩოჩიშვილი, მხრის სიმაღლეზე ხელის აწევა და ბრუნვზე გაფრენა ერთი იყო. ლაშა სწორედ ამოსმულზე და ბრუნზე უნდა დაამხეცოთ. მე ის დღესაც ბექაზე მეტად მეიმედება.
იგოლნიკოვმა ვერაფერი ვერ აიღო! ჩვენებმა კიდევ ვერცხლი და ბრინჯაო მოინადირეს!
giglia
რა გახდა ეს იგოლნიკოვი, ამ ბოლო დროს აღარ ახარებს ქართველებს. რაღაცა ქენით ბიჭებო.