<p>უმაღლესი ლიგის დებიუტანტისთვის ეს მეორე ამხანაგური შეხვედრა იყო მოსამზადებელ ეტაპზე <br> ახალი სეზონისთვის მზადების პროგრამით, "ბენდელაზე" ამხანაგური მატჩი გაიმართა - "საბურთალო" ბოლნისის "სიონს" დაუპირისპირდა და მეტოქე დიდი ანგარიშით, 4:0 დაამარცხა.</p><p>უმაღლესი ლიგის დებიუტანტისთვის ეს მეორე ამხანაგური შეხვედრა იყო მოსამზადებელ ეტაპზე. რამდენიმე დღის წინ "საბურთალომ" ქუთაისის "ტორპედოს" 3:1 სძლია.</p><p><strong>გია ჭიაბრიშვილის </strong>გუნდმა მეტოქე კვლავ სისწრაფით, მეტი მოძრაობითა და კარგად ორგანიზებული შეტევებით დაამარცხა. მეტწილად, იერიშების წამომწყები <strong>გიორგი ხარაიშვილი</strong> იყო.</p><p>პირველი გოლი მე-13 წუთზე გავიდა: <strong>გიორგი ფანცულაიამ</strong> ბურთი <strong>გურამ გოშთელიანს</strong> გაუთამაშა და <strong>ბექა გვარაძე</strong> მოძებნა, მან კი ახლო მანძილიდან ანგარიში გახსნა - 1:0.</p><p>პირველ ნახევარში საბურთალოელთა უპირატესობა თვალშისაცემი იყო და 28-ე წუთზე ჭიაბრიშვილის ბიჭები ორბურთიანი სხვაობით დაწინაურდნენ - ხარაიშვილმა ხელსაყრელ პოზიციაზე გაიყვანა გოშთელიანი და ანგარიში 2:0 გახდა.</p><p>მესამედ "სიონის" კარი ფანცულაიამ აიღო, რომელმაც მეტოქის კარში ბურთი საჯარიმოს გარედან მოათავსა - 3:0.</p><p>მეორე ნახევარი "სიონმა" აქტიურად დაიწყო და ერთ-ერთ ეპიზოდში გატანაც მართებდა, მაგრამ <strong>ბექა ქურდაძემ</strong> ამის საშუალება არ მისცა.</p><p>55-ე წუთზე კი ისევ მასპინძლებმა იმარჯვეს - საჯარიმოს გარედან<strong> სანდრო ალთუნაშვილის</strong> "მოჭრილი" დარტყმა და - 4:0. ეს იყო საბოლოო ანგარიში.</p><p>საბურთალო: ქურდაძე, მამუჩაშვილი, ბეროშვილი, ვაჭარაძე, ჩაბრაძე, ალთუნაშვილი, გვარაძე, ხარაიშვილი, სოფრომაძე, ფანცულაია, გოშთელიანი; შეცვლაზე: ჩოჩიშვილი, შიხაშვილი, ნიკოლაშვილი, ჯიქია, მარგველაშვილი, ბიძინაშვილი.</p><p>სხვათა შორის, წლეულს ჭიაბრიშვილის შეგირდებმა "სიონი" მეორედ დაამარცხეს - ზამთრის მოსამზადებელ ეტაპზე ანგარიში გაცილებით კატასტროფული იყო - 7:0.</p><p>საბურთალოელები მომდევნო ამხანაგურ შეხვედრას 19 ივლისს, საგურამოში, "ლოკომოტივთან" გამართავენ, 21-ში კი - "ბენდელაზე" თერჯოლის "საპოვნელას" შეხვდებიან.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>