<p>გამოკითხვა სამი დღის განმავლობაში (12-15 სექტემბერი) მიმდინარეობდა <br> Sportall.ge-ს გამოკითხვის შედეგად, მომხმარებელთა 50,6% ზაფხულის სატრანსფერო ფანჯრის პერიოდში ქართული ტრანსფერებიდან საუკეთესოდ <strong>გიორგი აბურჯანიას</strong> "სევილიაში" გადასვლას მიიჩნევს.</p><p>ჩვენს ვებგვერდზე გამოკითხვა სამი დღის განმავლობაში (12-15 სექტემბერი) მიმდინარეობდა. ამ ხნის განმავლობაში გამოკითხვაში მონაწილეობა 1501-მა ადამიანმა მიიღო.</p><p>გამოკითხვის შედეგად, "რომელია 2016 წლის საუკეთესო ქართული ტრანსფერი?" ადგილები შემდეგნაირად განაწილდა:</p><p>1. გიორგი აბურჯანია (ხიმნასტიკი/სევილია) - 50.6% (759 ხმა)</p><p>2. ვაკო ყაზაიშვილი (ვიტესი/ლეგია) - 25,4% (381 ხმა)</p><p>3. ვაკო გვილია (მინსკი/ბატე) - 7,1% (106 ხმა)</p><p>4. გიორგი ქვილითაია (დინამო/რაპიდი) - 7% (105 ხმა)</p><p>5. თორნიკე ოქრიაშვილი (გენკი/კრასნოდარი) - 5,9% (89 ხმა)</p><p>6. ოთარ კაკაბაძე (დინამო/ხიმნასტიკი) - 2,9% (44 ხმა)</p><p>7. გიორგი ჭანტურია (დუისბურგი/ურალი) - 1,1% (17 ხმა).</p>
აბურჯანია კარიერას საუდის არაბეთში გააგრძელებს
[VIDEO] ვაკო ყაზაიშვილმა სუპერლიგა დუბლით დახურა!