<p>2021/22 წლების დიდი 10-ის სეზონი წინასწარ დაანონსებულზე ორი კვირით გვიან, 24 სექტემბერს დაიწყება.</p><p>მიზეზი, რა თქმა უნდა, კვლავ კოვიდ-პანდემიაა, რომელმაც მთელი მსოფლიოს მასშტაბით და მათ შორის საქართველოში, სარაგბო კალენდარი არაერთხელ შეცვალა.</p><p>„მიზეზი კოვიდ-პანდემიაა, რომელთან დაკავშირებული შეზღუდვების გამო ჩემპიონატის დაწყებამ ორი კვირით გადაიწია. დღემდე არ გვქონდა ინფორმაცია, როდემდე გაგრძელდებოდა ეს შეზღუდვები და მოგვიწია კალენდარში ცვლილებების შეტანა“ – განაცხადა საშეჯიბრო კომიტეტის ხელმძღვანელმა ნიაზ მამრიკიშვილმა.</p><p>11 სექტემბერს ოთხი მატჩით იწყება საქართველოს პირველი ლიგა (არწივები – ხვამლი, ბორჯომი – ვეფხვები, ჭადარი – ჯიქი, ბაგრატი – არმაზი), კვირას კი პირველი ტურის დასკვნითი შეხვედრაა (ტაო – არმია).</p><p><p><p>„გვაქვს ცვლილებები როგორც სამედიცინო მომსახურებაში, ასევე სადისციპლინო კომისიაში და გვსურდა სიახლეები დაგვეტესტა. გარდა ამისა, 24 სექტემბერს დიდ 10-თთან ერთად იწყება რეგიონალური ლიგა და ჭაბუკთა „ა“ ლიგა. ყველაფრის ერთად დაწყება სირთულეებთან იქნებოდა დაკავშირებული და ამიტომ გადაწყდა, რომ პირველ რიგში პირველი ლიგით დაგვეწყო“ – დაამატა მამრიკიშვილმა.</p></p></p><p><p><p><strong>rugby.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>