<p>რაგბი ევროპის სუპერ თასის მეორე გათამაშება 11 სექტემბერს ბათუმში, ქართული დერბით იწყება. თასის მოქმედი გამარჯვებული ‘შავი ლომი’ პირველ ტურში დებიუტანტს, საქართველოს ჩემპიონ ‘ბათუმს’ ეწვევა.</p><p>პირველი გათამაშების მსგავსად, ტურნირში ამჯერადაც 8 გუნდი იღებს მონაწილეობას, რომლებიც ჯგუფურ ეტაპზე დასავლეთ და აღმოსავლეთ კონფერენციაში არიან გადანაწილებული. დასავლეთ კონფერენციაში კვლავინდებურად პორტუგალიური ‘ლუზიტანუში’, ესპანური ‘იბერიანსი’, ბელგიური ‘დევილსი’ და ნიდერლანდური ‘დელტა’ ითამაშებენ.</p><p>რუსული კლუბების მოკვეთის შემდეგ, აღმოსავლეთ კონფერენციაში მათი ადგილი რუმინულმა ფრენჩაიზმა ‘ვულვზმა’ და საქართველოს ჩემპიონმა ‘ბათუმმა’ დაიკავეს. ამავე ჯგუფში ითამაშებს ქართული ფრენჩაიზი ‘შავი ლომი’ და ისრაელის ‘თელავივ ჰითი’.</p><p>რაგბი ევროპამ ახალი სეზონის კალენდარი უკვე დაამტკიცა. ტურნირი 10 სექტემბერს დაიწყება და ოქტომბრის ბოლომდე ჯგუფური ეტაპის (6 ტური) შეხვედრები გაიმართება, ნახევარფინალი და ფინალი კი დეკემბერშია ჩანიშნული.</p><p>პირველ ტურში, 11 სექტემბერს, 17:30 საათზე ‘შავი ლომი’ ბათუმში ‘ბათუმს’ ეთამაშება; 17 სექტემბერს ‘ბათუმი’ ‘ვულვზს’ ბუქარესტში, „არკულზე“ ეწვევა, ხოლო ‘შავი ლომი’ 18-ში ‘თელავივ ჰითს’ თბილისში დაუხვდება; მესამე ტურში, 25 სექტემბერს, ‘შავი ლომი’ ვულვზსს უმასპინძლებს, ხოლო ‘ბათუმი’ ‘ჰითსს’ მიიღებს.</p><p>მეოთხე ტურში, 13 ოქტომბერს ‘შავი ლომი’ თელავივში ‘ჰითს’ ეწვევა, ხოლო ‘ბათუმი’ შინ ‘ვულვზსს’ 15-ში მიიღებს; 22 ოქტომბერს ‘ბათუმი’ ‘ჰითს’, ხოლო 23-ში ‘შავი ლომი’ ‘ვულვზსს’ სტუმრად ეთამაშება; ჯგუფურ ეტაპს ქართული გუნდები 29 ოქტომბერს თბილისში, დერბით ასრულებენ.</p><p>შეგახსენებთ, ჯგუფური ეტაპის ორ-ორი საუკეთესო ნახევარფინალში გადის. აღმოსავლეთ კონფერენციის პირველადგილოსანი დასავლეთ კონფერენციის მეორეადგილოსანს მასპინძლობს, ხოლო აღმოსავლეთის მეორეადგილოსანი დასავლეთის პირველადგილოსანს სტუმრად ეთამაშება. თამაშები 3-4 დეკემბერს გაიმართება, ხოლო ფინალი ორ კვირაში (17-18) შედგება.</p><p><strong>რაგბი ევროპის სუპერ თასი 2022</p><p>ჯგუფური ეტაპი</p><p>I ტური</strong></p><p>ბათუმი – შავი ლომი (11 სექტემბერი)</p><p><strong>II ტური</strong></p><p>ვულვზი – ბათუმი (17 სექტემბერი)</p><p>შავი ლომი – ჰითი (18 სექტემბერი)</p><p><strong>III ტური</strong></p><p>შავი ლომი – ვულვზი (25 სექტემბერი)</p><p>ბათუმი – ჰითი (25 სექტემბერი)</p><p><strong>IV ტური</strong></p><p>ჰითი – შავი ლომი (13 ოქტომბერი)</p><p>ბათუმი – ვულვზი (15 ოქტომბერი)</p><p><strong>V ტური</strong></p><p>ჰითი – ბათუმი (22 ოქტომბერი)</p><p>ვულვზი – შავი ლომი (23 ოქტომბერი)</p><p><strong>VI ტური</strong></p><p><p><p>შავი ლომი – ბათუმი (29 ოქტომბერი)</p></p></p><p><p><p><strong>Rugby.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>