<p>24 თებერვალს, საქართველოს საკალათბურთო სუპერლიგის XVIII ტურის ბოლო შეხვედრა გაიმართა <br> 24 თებერვალს, საქართველოს საკალათბურთო სუპერლიგის XVIII ტურის ბოლო შეხვედრა გაიმართა, რომელშიც "ქუთაისმა" "ოლიმპი" ანგარიშით 85:74 დაამარცხა და მიმდინარე ჩემპიონატში მე-14 გამარჯვება იზეიმა.</p><p>შეგახსენებთ, რომ წინა დღეს ქუთაისელებმა ამავე მეტოქეს საქართველოს თასის გათამაშების მეოთხედფინალშიც მოუგეს.</p><p>რაც შეეხება სუპერლიგის დაპირისპირებას, "ოლიმპმა" ღირსეულად იბრძოლა და ბოლო მეოთხედის წინ ლიდერობდა კიდეც - 63:57. მაგრამ გადამწყვეტ პერიოდში <strong>კოტე ტუღუშის</strong> გაწვრთნილმა "ქუთაისმა" დაცვა გაამაგრა და გუნდური თამაშის წყალობით გამარჯვების მოპოვება მოახერხა.</p><p>მასპინძელთაგან ხუთმა კალათბურთელმა მიაღწია 10-ქულიან ზღვარს, რომელთაგან 14 ქულით ბომბარდირი <strong>აკაკი ლომოური</strong> გადა. 12-12 ქულა სამმა კალათბურთლმა - <strong>გიორგი ბარბაქაძემ, ზაურ ფაშაევმა</strong> და <strong>გიორგი ცინცაძემ</strong> მოახერხა. "ოლიმპს" 25 ქულით <strong>რეო როგავამ</strong> ულიდერა, 12-12 ქულა კი <strong>გივი ბაქრაძემ</strong> და <strong>ტრე ბურნეთმა </strong>მიითვალეს.</p><p>სუპერლიგის მომდევნო, მე-19 ტური 28 თებერვალს და 2 მარტს - ბათუმსა და თბილისში გაიმართება.</p><p><span style="color: #888888;"><strong>მომზადებულია superleague.ge-ს მიხედვით</strong></span></p>